منابع خبری از رایزنی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و انگلیس با محوریت امور منطقه و جهان از جمله ایران خبر دادند.

خبرنگار روزنامه انگلیسی «گاردین» چهارشنبه‌شب به‌وقت تهران در این زمینه در توییتی نوشت، «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس و «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نخستین تماس تلفنی با هم در زمینه تقویت ارزش‌های دموکراتیک، اتحاد دو کشور، برگزاری نشست جی ۷ و همچنین مقابله با رفتارهای ایران در منطقه و همکاری با هم  جهت پایبند نگه‌داشتن چین به تعهدهای بین‌المللی رایزنی کردند.

خبرگزاری «رویترز» نیز در این زمینه نوشت، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس با بلینکن وزیر خارجه جدید آمریکا در زمینه ایران و چین و سایر امور، تلفنی گفت‌وگو کرد.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در این زمینه گفت، این دو درباره فرصت همکاری باهم در چارچوب یک دستور کاری مشترک گفت‌وگو کردند.

«آنتونی بلینکن وزیر خارجه جدید آمریکا اخیرا نیز در جلسه رای اعتماد سنا  درباره ایران لفاظی کرده بود. مواضع ضد ایرانی دولت جدید آمریکا تنها به وزیران امور خارجه و دفاع آمریکا محدود نمی‌شود. «ژانت یلن» وزیر خزانه‌داری دولت بایدن  نیز تاکید کرده که رویه اعمال تحریم علیه ایران را به بهانه‌هایی مانند حقوق بشر یا ادعاهای حمایت از «تروریسم» ادامه خواهد داد.