مذاکره‌ وزرایِ خارجه انگلیس و آمریکا درباره ایران

منبع: برترین ها

10

1399/11/8

22:37


وزارت امورخارجه انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که دومینیک راب با همتای آمریکایی‌اش پیرامون ایران و تحولات بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

ایرنا: وزارت امورخارجه انگلیس روز چهارشنبه اعلام کرد که دومینیک راب با همتای آمریکایی‌اش پیرامون ایران و تحولات بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

این اولین تماس تلفنی وزرای امور خارجه دو کشور است که در جریان آن پیرامون فرصت‌های همکاری با یکدیگر در راستای «اهداف مشترک، تقویت ارزش‌های دمکراتیک در سراسر جهان و اتحاد میان دو کشور» تبادل نظر کردند.

گفت‌وگویِ وزیران خارجه انگلیس و آمریکا درباره ایران

دو طرف همچنین درباره آنچه «ضرورت مقابله با رفتارهای بی ثبات کننده ایران» نامیده و پاسخگو کردن چین وفق تعهدات بین‌المللی این کشور، رایزنی کردند.

برگزاری اجلاس گروه ۷ و کنفرانس بین‌المللی تغییرات اقلیمی که امسال در انگلیس برگزار می‌شود از دیگر موضوعاتی بود که دو طرف پیرامون آن بحث و تبادل نظر کردند. در همین رابطه وزیر خارجه انگلیس از بازگشت رئیس جمهوری جدید آمریکا به توافق اقلیمی پاریس و از سرگیری تعاملات با سازمان جهانی بهداشت استقبال کرد.

دو طرف توافق کردند تا در آینده نزدیک با یکدیگر گفت و گو و به مذاکرات خود ادامه دهند.

بلنیکن ۵۸ ساله دیروز (سه شنبه) رای اعتماد سنای آمریکا را به دست آورد تا به طور رسمی سکان دستگاه دیپلماسی این کشور را در دست گیرد.

بزرگترین چالش او احیای توافق و لغو تحریم‌هایی است که دو سال پیش از سوی رئیس جمهوری سابق آمریکا اعمال شد.

دونالد ترامپ سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شد اما جو بایدن رئیس جمهوری جدید این کشور وعده داده است که به این توافق بازمی‌گردد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو