دردسر نزدیکان ترامپ برای یافتن شغل جدید

منبع: فرارو

8

1399/11/8

23:55


با اتمام دولت رئیس جمهور سابق آمریکا، افرادی که پس از حمله به کنگره در کاخ سفید مانده بودند، برای یافتن شغل جدید با مشکل مواجه شده‌اند.

دردسر نزدیکان ترامپ برای یافتن شغل جدید

دستیاران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با پایان کار دولت وی، به سختی در تلاش هستند شغل جدیدی برای خود پیدا کنند.

به گزارش فارس به نقل از نشریه «پالتیکو»، یک کارشناس مسائل راهبردی حزب جمهوری‌خواه در این خصوص گفت: «به آن‌ها گفته شد که دست خود را از روی این اجاق داغ بردارند، اما نمی‌خواستند گوش دهند».

دو فرد مطلع نیز به پالتیکو گفتند علاوه بر کارکنان رده پایین و میان‌رده دوره ترامپ که به‌خاطر اعتبار مخدوش وی نمی‌توانند شغل جدید پیدا کنند، افراد رده بالایی همچون «مارک میدوز» رئیس کارکنان کاخ سفید نیز از این قائده مستثنی نیست.

به گفته این افراد، از آنجا که میدوز هیچ گزینه‌ای برای پیدا کردن شغل جدید ندارد، حتی پیوستن به سازمان ترامپ را در نظر گرفته است.

با این حال «آلیسا فرح» مدیر ارتباطات راهبردی کاخ سفید که یک ماه پیش از حمله به کنگره استعفا کرده بود، به دنبال ملحق شدن به دستیار سابق «مایک پنس» معاون ترامپ در مشاغل مرتبط با مشاوره سیاسی است.

یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت، عده‌ای از کارکنان کاخ سفید منتظر تأیید پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور جدید در تاریخ ششم ژانویه بودند تا به سراغ کار جدیدی بروند و در این مدت نیز ادعا‌های ترامپ درباره تقلب در انتخابات را منعکس نمی‌کردند، اما حمله هواداران او به ساختمان کنگره در همین روز، معادلات آن‌ها را به هم زد.

در این میان برخی کارکنان سابق کاخ سفید نیز در نظر دارند به طور کلی واشنگتن دی‌سی را ترک کرده و بخت خود برای یافتن کار جدید را در ایالات قرمز (جمهوری‌خواه) نظیر فلوریدا و تگزاس امتحان کنند.

در این میان، ترامپ پس از ترک کاخ سفید، شماری از دستیاران خود از جمله «جیسون میلر» را با خود به اقامتگاهش در فلوریدا برده تا تشکیل حزبی جدید در آمریکا را بررسی کنند.

علاوه بر این، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در بیانیه‌ای که در اختیار وبگاه خبری «آکسیوس» قرار گرفته، از قصد خود برای ماندن در واشنگتن و اشتغال در یک اندیشکده محافظه کار به نام «مؤسسه هادسون» خبر داده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو