دفن 8 هزار پرنده در گلستان / اینجا ماتمکده است

منبع: رکنا

16

1399/12/9

09:30


دفن 8 هزار پرنده در گلستان / اینجا ماتمکده است

سم بوتولیسم در گلستان جان 8 هزار پرنده را گرفته و این سم کشنده موجودات دیگر را نیز به خطر می اندازد.
علی بیانی رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن در شمال غربی گلستان گفت: بیماری بوتولیسم که برای دومین سال پیاپی از بهمن ماه باعث مرگ تعداد زیادی از پرندگان مهاجر در میانکاله و خلیج گرگان شده به سواحل این شهرستان و جزیره آشوراده رسید.
به گزارش رکنا، همچنین هفته گذشته لاشه هشت هزار پرنده آبزی و کنار آبزی که به دلیل بوتولیسم در محدوده سواحل نوکنده و بندرگز گلستان و گلوگاه در شرق مازندران تلف شده بودند پس از جمع‌آوری به صورت بهداشتی در شهرستان بندرگز دفن شد.
معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی گلستان گفت: این لاشه‌ها به طور عمده از گونه چنگر معمولی، فلامینگو، مرغابی و حواصیل است و در ۲۰ روز اخیر از کرانه های تالاب بین المللی میانکاله و خلیج گرگان جمع‌آوری گردید.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون ۲۲۷ اصله درخت خشک و خطرساز در بخش‌های تفرجی پارک‌های جنگلی استان با حجم ۴۷۲ متر مکعب با هدف حفاظت از سلامت مردم در زمان حضور در طبیعت قطع شد.
داود مقدسی اظهارداشت: ۲۳۱ درخت خشک خطرساز دیگر در پارک قرق و النگدره گرگان و پارک امام رضا(ع) کردکوی نیز شناسایی شد که درخواست مجوز برای قطع آنها از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری درحال انجآخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو