شهر بلاکِرکُوا از مکانهای دیدنی در صربستان | Bela Crkva

منبع: تاپ تراول

9

1399/12/11

09:14


لیدوما تریپ

شهر بلاکِرکُوا

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول به معرفی یکی از مکانها و جاذبه های گردشگری کشور صربستان به نام شهر بلاکِرکُوا خواهیم پرداخت که قبل از معرفی این شهر به معرفی کشور صربستان خواهیم پرداخت که در ادامه آن را مشاهده خواهید کرد.

 صربستان با نام رسمی جمهوری صربستان، یک کشور محاط در خشکی در مرکز جنوب خاوری اروپا است که بخش جنوبی جلگهٔ پانونی و جنوب شبه‌جزیره بالکان را دربرگرفته‌است. این کشور با مجارستان در شمال، رومانی و بلغارستان در شرق، جمهوری مقدونیه و مونته‌نگرو در جنوب، کرواسی و بوسنی و هرزگوین در غرب هم‌مرز است. شهر بلگرادپایتخت این کشور می باشد.

صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد و پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap) ، تارا (Tara) ، کوپائونیک (Kopaonik) ، سارمانتین (Sar ‎Mountains) و فراسکا گورا (Fruska Gora) با پوشش گیاهی دست‌نخورده و سالم در محدوده مرزهای این کشور دیده می‌شود


سفر به بلگراد؛ صربستان و راهنمای جاذبه های تفریحی آن

سفر به صربستان و راهنمای جاذبه های گردشگری آن

 


شهر Bela Crkva

جذابیت شهرهایی که در رمان‌های ملیکا جیک وایویچ (Mir Jam) تصویر می‌شوند؛ باغچه‌های سرسبزی که با گل‌های رنگارنگ‌شان خانه‌های اعیانی را آذین کرده و رهگذران را مات و مبهوت می‌کنند؛ دو رودخانه چشم‌نواز و هفت دریاچه مصنوعی دل‌انگیز در مجموع لقب «ونیز استان وژوودینا» را برای شهر بلاکرکوا به ارمغان آورده است. این شهر کوچک که در جنوب منطقه تاریخی بنات (Banat) واقع شده است، اگرچه به لحاظ اقتصادی از ضعیف‌ترین شهرهای صربستان به‌شمار می‌آید؛ از نظر موقعیت جغرافیایی، برخورداری از طبیعت زیبا و پتانسیل گردشگری جزو شهرهای غنی و نمونه این کشور است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو