آشنایی با مقاصدی که در مدیترانه نادیده گرفته می شوند

منبع: تاپ تراول

12

1399/12/12

10:23


لیدوما تریپ

مقاصد گردشگری مدیترانه 

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول سفری به مقاصدی که در مدیترانه نادیده گرفته می شوند داریم که این مقاصد واقعا حرف های برای گفتن دارند پس در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با این مکانها آشنا شوید.

مقاصد گردشگری مدیترانه 

مقاصد گردشگری مدیترانه

دریای مدیترانه یا دریای میانه (درگذشته: بحر روم و بحر سفید دریایی است که به اقیانوس اطلس متصل است و در شمال آن توسط اروپا، از جنوب آفریقا و از شرق توسط آناتولی و شام فرا گرفته شده‌است.

مدیترانه میان سه قاره آسیا ، اروپا و آفریقا واقع است. این دریا از راه تنگه جبل الطارق به اقیانوس اطلس راه دارد و به وسیله کانال سوئز در مصر بادریای سرخ مربوط است. این دریا از لحاظ کشتیرانی و ترابری دریایی از مهمترین دریاهای جهان به‌شمار می‌رود

نام کشورهای کرانه‌ای دریای مدیترانه به ترتیب الفبا عبارت است از: آلبانی، اسپانیا، اسراییل، اسلوونی، الجزایر، ایتالیا، بوسنی و هرزگووین، ترکیه، تونس، سوریه، صربستان و مونتنگرو، فرانسه، فلسطین، قبرس، کرواسی، لبنان، لیبی، مالت، مصر، مراکش، و یونان.

در میان این کشورها، قبرس و مالت کشورهای جزیره‌ای هستند.

دریای مدیترانه از سوی غرب توسط تنگه جبل‌الطارق (که در نوشته‌های هومر ستون‌های هرکول نامیده شده) به اقیانوس اطلس می‌پیوندد. مدیترانه در شرق به ترتیب توسط تنگه‌های داردانل و بسفر به دریای مرمره و دریای سیاه متصل است. دریای مرمره را اغلب به عنوان بخشی از دریای مدیترانه به‌شمار می‌آورند اما دریای سیاه دریایی جدا به‌شمار می‌آید.

مقصد‌هایی مانند رم و بارسلونا، قطعا مسافران خاص خود را دارد و نیازی هم به معرفی ندارد، زیرا نام‌آشنا هستند. اما در امتداد سواحل دریای مدیترانه، شهر‌هایی وجود دارند که فرهنگ و جوامع آن‌ها، جای زیادی برای کشف کردن و شناختن دارد.

والنسیا ، اسپانیا

مقاصد گردشگری مدیترانه 

مقاصد گردشگری مدیترانه

والنسیا، بندری است که در قسمت جنوب شرقی اسپانیا واقع شده و به دلیل وجود دو غذای خوشمزه با نام‌های پائلا (paella) و هورچاتا (horchata) بسیار معروف است. هنر آشپزی در طبخ این دو غذا نشان داده می‌شود که در سراسر شهر نیز یافت می‌شود. برای چشیدن طعم یک نوشیدنی سنتی در والنسیا، هورچاتا که از شیره‌ی نعناع درست می‌شود، می‌تواند بهترین انتخاب باشد. علاوه بر بستنی هورچاتا، می‌توانید شیرینی معروف اسپانیایی را نیز سفارش داده و درون نوشیدنی بزنید، بخورید و از طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید.

باغ‌های توریا (Turia)، از بزرگ‌ترین پارک‌های شهری اسپانیا محسوب می‌شود که مانند سین پاریس (Paris’s Seine) دقیقا زیر پل ساخته شده است. بعد از سیلی که در سال ۱۹۵۷ اتفاق افتاد، مسیر رودخانه به اطراف شهر منتقل شد و در بستر رودخانه قبلی، پارکی ساخته شد. اینپارک برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بسیار مناسب است. از طریق این پارک به راحتی می‌توانید حتی خود را به موزه علوم و هنر والنسیا برسانید.

برای خریدن هدیه و سوغاتی، مسیر خود را به سمت میدان شهر، عوض کنید. در بازار مرکزی والنسیا، علاوه بر صنایع دستی و محصولات، می‌توانید خوراکی‌هایی نظیر پنیر، آب‌میوه‌های تازه، نان، شیرینی و شکلات را بیابید. با وجود این همه خوراکی خوشمزه و تازه، اگر دست خالی به خانه باز‌گشتید، اصلا ناراحت نشوید، زیرا تمام آن‌ها را در راه خواهید خورد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو