انهدام 46 باند سرقت و دستگیری 7 هزار و 969 سارق در همدان

9

1399/12/14

12:19


انهدام 46 باند سرقت و دستگیری 7 هزار و 969 سارق در همدان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سلمان امیری "در جمع خبرنگاران همدان اظهار داشت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون ۹۶۲ عملیات برای برخورد با تهیه و توزیع کنندگان موادمخدر صورت گرفت، همچنین یک هزار و ۳۷۰ طرح پاک سازی نقاط آلوده و برخورد با قاچاقچیان در مسیرهای ارتباطی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: به دنبال اجرای طرح های پلیسی ۵۹ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم و 4 هزار و ۷۰۷ فرد فعال در امر فروش و توزیع مواد مخدر دستگیر و تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان دستگیری 5 هزار و ۴۹۶ معتاد، ارجاع 3 هزار و ۵۸۱ معتاد متجاهر به مراکز ماده ۱۵ و ۱۶، توقیف ۶۶ دستگاه خودرو و ۱۶ دستگاه موتورسیکلت را از دیگر توفیقات پلیس از ابتدای سال ۹۹ تاکنون برشمرد.

سردار امیری ادامه داد: همچنین پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق به کشف بیش از یک هزار و ۷۴۵ کیلوگرم موادمخدر در ۲۰ عملیات فرا استانی شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ۱۱ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۶۴ طرح عملیاتی، موضوعی، منطقه ای، حجمی و نقطه ای در این استان صورت گرفت، گفت: یک میلیون و ۳۵ هزار و ۴۱۳ شهروند همدانی با سامانه فوریت های پلیسی ۱۱۰ ارتباط برقرار کردند.

وی اضافه کرد: میزان تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در سال جاری ۱۴ درصد افزایش داشته است همچنین ۳۵ درصد تماس ها فوریتی و عملیاتی و ۶۵ درصد تماس برای دریافت راهنمایی، مشاوره و درخواست اطلاعات بوده است.

سردار امیری بیان کرد: پلیس پیشگیری انتظامی استان همدان در سال جاری اقدام به ساماندهی 5 هزار و ۴۵ شبگرد، نگهبان محله و سرایدار کرده و ابلاغ بیش از ۱۰۰ هزار پرونده و اوراق قضائی توسط کلانتری و پاسگاه ها  از دیگر اقدام های صورت گرفته است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید بر پرهیز از تجمع، جلسات ارتباط مستقیم فرماندهی انتظامی استان با شهروندان لغو شده بود اما به منظور رفاه حال شهروندان به درخواست ها و گزارش ها رسیدگی شد.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه ۲۵ درصد تماس ها با سامانه ۱۹۷ قابل رسیدگی بودند که ۱۷ درصد نسبت به مدت مشابه کاهش داشته است، گفت: ۱۱ درصد تماس ها انتقاد، یک درصد تماس ها شکایت و ۱۰ درصد کل تماس ها قدردانی بوده است.

سردار امیری درباره عملکرد پلیس آگاهی نیز گفت: ۴۶ باند سرقت در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون منهدم و 7 هزار و ۹۶۹ سارق دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۵ و ۲۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی ادامه داد: شماری از سارقان از استان های همجوار و دیگر استان ها برای سرقت در همدان حضور می یابند و بر اساس بررسی های صورت گرفته ۲۶۹ تن از سارقان حرفه ای و دارای سابقه هستند.

به گفته وی ۳۸۹ عملیات برای برخورد با قاچاقچیان کالا صورت گرفت که منجر به دستگیری 4 هزار و ۶۱۴ قاچاقچی و کشف ۲۶۷ میلیارد تومان کالای قاچاق شد که از نظر ریالی میزان کشفیات ۲۱ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: مجموع پرونده های کشف قاچاق ۲۰ درصد افزایش داشته و شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی این پرونده ها بوده که دارای ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است.

سردار امیری اظهار داشت: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان اقدام به رصد ۲ هزار و ۲۶۵ سایت مجرمانه کرده و یک هزار و ۱۹۹ پرونده قضائی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ۲۸۹ مجرم اینترنتی دستگیر شدند، اضافه کرد: جرایم مالی و برداشت غیرمجاز با ۲۷ درصد، کلاهبرداری اینترنتی با ۴۲ درصد، مزاحمت اینترنتی ۱۰ درصد و سایر جرایم ۲۱ درصد از تخلف های فضای مجازی را تشکیل می دهند.

سردار امیری از کاهش آمار سوانح فوتی درون شهری و برون شهری خبر داد و افزود: بیشتر تصادف ها در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها و برخی نیز در جاده برون شهری و روستایی رخ می دهد.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ بیشترین میزان تخلف است، خاطرنشان کرد: پلیس گذرنامه در سال جاری ۹ هزار و ۵۴۲ گذرنامه و پلیس اماکن هم 7 هزار و ۲۵۸ تایید مجوز کسب و کار صادر کرده و همچنین ۲۲ هزار و ۳۹ جلد انواع گواهینامه صادر، 8 هزار و ۴۶۵ دستگاه موتورسیکلت و ۱۲ هزار و ۸۳۹ دستگاه خودرو شماره گذاری شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه امید آفرینی در بین اقشار مختلف مردم است، گفت: نگاه مثبت مردم به عملکرد مسئولان سبب امیدواری آنان شده و از این طریق می توان از گردنه های سخت ایجاد شده توسط دشمن عبور کرد.

سردار امیری ادامه داد: دشمن با ایجاد یاس و ناامیدی درصدد ایجاد مشکل در جامعه بوده و وظیفه رسانه ها در این برهه بی اثر کردن دسیسه ها و هجمه های دشمن علیه ملت ایران است.

فرمانده انتظامی استان همدان ارائه آموزش را از دیگر وظایف رسانه ها برشمرد و گفت: تعامل خوب رسانه ها با مردم و استقبال مردم از مطالب رسانه ها زمینه مناسبی برای انعکاس مطالب آموزشی و پیشگیرانه با هدف ارتقای آگاهی شهروندان و به دنبال آن کاهش جرایم است.#


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو