درکنترل هوشمند مرزها تغییرات گسترده و اساسی داشتیم

11

1399/12/14

12:42


درکنترل هوشمند مرزها تغییرات گسترده و اساسی داشتیم

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "احمدعلی گودرزی" در حاشیه بازدید از یگان های مرزی شهرستان درگز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مرزهای استان خراسان رضوی از امنیت مطلوبی برخوردار است، گفت: امروز توفیق حاصل شد تا از یگان های مرزی هنگ درگز و ان شاءالله در ادامه هم از هنگ مرزی سرخس بازدیدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مرزبانان با استفاده از تجهیزات هوشمند، مرزها را کنترل و مدیریت می کنند، افزود: پایش مرزها با سیستم‌ها و تجهیزات هوشمند از جمله تجهیزات الکترونیکی، اپتیکی، پهپاد و غیره صورت می گیرد و در پایش تصویری مرزها نسبت به گذشته تغییرات گسترده و اساسی داشته ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اجرای طرح خوشایند سازی یگان های مرزی برای تلطیف روحیه خدمتی مرزبانان در مرزها، تصریح کرد: مرزبانان با فرا گرفتن آموزش‌های رزمی و تاکتیکی از 8 هزار و 755 کیلومتر از مرزهای کشورمان جانانه دفاع می کنند و بحمدالله با پشتیبانی مرزنشینان عزیزی که مرزداران افتخاری ما هستند امنیت پایدار به منصه ظهور گذاشته شده است.

سردار گودرزی با اشاره به بازدید از یگان های مرزی و مشاهده روحیه دلاوری و غیرت وصف‌ناپذیر در مرزبانان، اظهار کرد: مرزبانان بر منطقه اشراف و تسلط اطلاعاتی دارند و ما با مرزبانان کشور همسایه دوست و برادر ترکمنستان ارتباط بسیار نزدیکی داریم و در لحظه تبادل اطلاعات بین مرزبانان دو کشور حاصل است.

وی با بیان اینکه مرزبانان با وظایف حقوقی و پروتکلی آشنا هستند، ادامه داد: با تعامل و همدلی مرزبانان ما با مرزبانان کشورهای همسایه، به لطف خداوند امنیت بسیار مطلوب و پایدار در مرزهای ایران اسلامی برقرار است و در حوزه مرزهای استان خراسان رضوی هیچ گونه مشکل خاصی وجود ندارد و این نشان از هوشیاری، صلابت و اقتدار مرزبانان ایران اسلامی دارد.#


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو