مسکن روستایی؛ هدیه مردم به محرومان

42

1399/12/18

17:59


سهرابی، مدیر مسکن روستایی بنیاد مسکن از هدیه دادن مصالح مورد نیاز ساخت مسکن محرومین توسط ملت بزرگ ایران سخن گفت و افزود: موجی از کمک‌ها به بنیاد مسکن می‌رسد ولی هنوز با ایده آل‌ها فاصله داریم.

مسکن روستایی؛ هدیه مردم به محرومان

حمیدرضا سهرابی در خصوص چگونگی عادت شدن احسان و نیکوکاری برای جامعه اظهار کرد: طی یکی دو سال اخیر حرکت‌های خوبی داشتیم؛ از جمله این که تفاهمی با سازمان برنامه و بودجه داشتیم تا مسکنی برای نیازمندان سراسر کشور ایجاد کنیم.

وی از وام‌های ارزان با بازپرداخت طولانی مدت سخن گفت و ادامه داد: همچنین کمک‌های بلاعوض تا سقف سی میلیون تومان ارائه می‌شود.

سهرابی از ساخت ۵۰ هزار واحد از سال گذشته تا امروز خبر داد که به بهره‌برداری رسیده است.

وی ابراز امیدواری کرد در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ تمامی این واحدها به بهره‌برداری برسد.

سهرابی گفت: همچنین چند تفاهمنامه با بنیاد مستضعفان داشتیم که اخیرا برای ساخت ۲۰ هزار واحد برای محرومین کشور تفاهمنامه منعقد شده است.

وی همچنین به واحدهای ۱۰ هزار تایی برای مددجویان کمیته امداد اشاره کرد و افزود: ۱۵۰ هزار واحد مسکونی طی دو سه سال اخیر در دستور برنامه قرار گرفته است.

سهرابی با بیان اینکه نیازمندان به این منازل هیچ آورده‌ای از خود ندارند، گفت: بنیاد مسکن در روستاها زمین‌ها را رایگان واگذار می‌نماید.

مدیر مسکن روستایی بنیادمسکن دست نیاز این سازمان را به سوی مردمی دانست که قادرند در روستاها به نیازمندان زمین هدیه کنند.

سهرابی خاطرنشان کرد: همچنین افرادی می‌توانند مصالح ساختمانی هدیه‌کننده و برخی کارخانه‌ها نیز در و پنجره رایگان هدیه داده‌اند.

وی ادامه داد: موجی از کمک‌ها به بنیاد مسکن می‌رسد ولی با حجم گسترده‌ای که با مسکن محرومین روبه‌رو هستیم، هنوز با ایده آل‌ها فاصله داریم.

سهرابی همچنین از تقویت فعالیت‌های ناظر بر مسکن محرومین سخن گفت و افزود: مددجویان و ایتام و خانواده‌های دارای دو معلول، هر یک به شکلی دارای برنامه‌ریزی برای تولید مسکن هستند.

وی گفت: برخی افراد نیازمند هم تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و همکاران ما ضمن شناسایی، دسته‌ای از این افراد را شناسایی می‌نمایند.

سهرابی، افزود: این روند در حوزه روستایی است و در شهرها قطعا مشکلات بیشتر بوده و هزینه و معضل تامین زمین بالا تر است.

منبع: تحلیل بازار

مطالب مشابه