زالی: ویروس انگلیسی در کشور به کوه یخ تبدیل شده

منبع: عصر ایران

16

1399/12/18

18:06


زالی: ویروس انگلیسی در کشور به کوه یخ تبدیل شده

رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه هم اکنون ۳۵۰ نفر در کشور درگیر ویروس انگلیسی شدند اعلام کرد: این ویروس به کوه یخ تبدیل شده که باید از این کرونای جهش یافته مراقبت کرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی عصر دوشنبه در جلسه هفتگی مقابله با کرونا استان تهران که در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: در همه استان های کشور رد پای این ویروس جهش یافته و خطرناک وجود دارد که اگر از این ویروس مراقبت نکنیم مبتلایان این ویروس در کشور افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی افزود: سرعت سرایت، انتقال و مرگ و میر این ویروس بسیار بالا است و در مراکز پرازدحام و بسته سرایت پذیری این ویروس خیلی بالا است.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران ادامه داد: به جز استان خوزستان مابقی استان های کشور موج سوم کرونا را پشت سر گذاشتند گرچه میزان مبتلایان به کرونا در اسفندماه کمی کاهشی بوده اما سفر رفتن مردم می‌تواند این آمار را در هفته های دوم و سوم فروردین ماه افزایش دهد.

به گفته وی، شهر تهران در ایام نوروز بیشترین مسافر پذیری را برای سایر استان های کشور دارد که این بالاترین خطر است و افراد با سفر به استان های دیگر ویروس را پس از تعطیلات به تهران منتقل کنند و این یک تهدید بزرگ برای کلانشهر تهران است.

زالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر چقدر به روزهای پایانی اسفند می رسیم نظم پذیری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران کاهش پیدا می کند و باید مراقب این شلوغی و ازدحام در مراکز تجاری و خرید پایتخت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط فعلی کودکان بیشتر در معرض خطر پذیری قرار دارند و گزارشات اسفندماه نشان می دهد که میزان مبتلایان، بستری ها و حتی مرگ و میر در سنین ۳۰ تا ۶۰ سال کاهشی بوده است.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان تهران تاکید کرد: بهترین و موثرترین راه مبارزه با ویروس جهش یافته کرونا سفر نرفتن و همچنین حضور نیافتن در اماکن پرازدحام و فضای بسته است که از مردم می خواهم امسال نیز از سفر خودداری کنند.

مطالب مشابه