اختصاصی| 8 فایده معجزه آسای نقاشی برای کودکان

16

1399/12/18

19:07


نقاشی برای کودکان فواید زیادی دارد. نقاشی یک روش ایده آل برای رشد مهارت های حرکتی و ذهنی است. همچنین رشد اکتشافی ، روانی و عاطفی آنها را تقویت می کند.

اختصاصی| 8 فایده معجزه آسای  نقاشی برای کودکان

به گزارش سرویس ترجمه بهداشت نیوز، برخلاف بزرگسالان ، کودکان نگران آنچه دیگران فکر می کنند نیستند. آنها در مورد نقاشی هایشان تعصب ندارند و هنگام نقاشی هیچ مانع عاطفی و ذهنی ندارند.
نقاشی به کودکان این امکان را می دهد که هم سمت چپ منطقی مغز خود و هم ویژگی های عاطفی و خلاقانه مربوط به سمت راست مغزشان را تقویت کنند. در اینجا برخی از مزایای بسیاری که نقاشی برای کودکان به همراه دارد آورده شده است.
 
۱. نقاشی تخیل و خلاقیت را تشویق می کند
 
وقتی کودک شما شروع به نقاشی می کند ، تخیل او را تحریک می کند. آنها با نقاشی، شروع به تصویرسازی شخصیت ها و اشیایی می کنند که از محیط اطراف خود انتخاب می کنند. آنها همچنین شروع می کبه بیان اینکه چه کاری انجام می دهند و چرا انجام می دهند نیز می‌کنند.
 
۲. به توسعه هماهنگی بین مغز و چشم کمک می کنند
 
در ابتدا که کودک بین مغز ، چشم و دست خود هماهنگی ندارد نقاشی هایش فاقد نظم و معنی است.
به کودکان اجازه دهید مداد رنگی را به هر طریقی که احساس راحتی کنند ، در دست بگیرند.  آنها ممکن است با دست خود فشار زیادی وارد کنند.گاهی اوقات ، ممکن است تمام بدن خود را طوری حرکت دهند که گویی با مداد رنگی می رقصند.کم کم کودک در حال تکمیل تکنیک طراحی خود است. آنها در حال کشف این هستند که حرکاتی که انجام می دهند مربوط به خطوطی است که آنها روی کاغذ می گذارند.
 
۳. نقاشی راهی برای اندازه گیری رشد کودک است
 
هنگام نقاشی ، نقاط عطفی وجود دارد. آنها شبیه مراحل رشد کودک هستند.ابتدا همیشه بی نظم است و به نظر می رسد کودک هیچ کنترلی بر آنها ندارد.این حالت از ۱۸ ماهگی تا سه یا چهار سالگی ادامه دارد.
سپس ، آنها شروع به انجام نقاشی های پیش شماتیک تا سن ۶ سالگی می کنند. دایره ای که سر را نشان می دهد و دو خط عمودی که پاها را نشان می دهد.
 
۴. نقاشی تمرکز را تحریک می کند و باعث مشاهده دقیق می شود
 
در میان بسیاری از مزایای نقاشی در کودکان ، انگیزه تمرکز و استقامت نیز وجود دارد. اینجاست که طراحی به آنها کمک می کند تا ایده های خود و درک آنچه در اطراف آنها هستند را سازمان دهند. 
نقاشی حس مشاهده را در کودک تحریک می کند. مغز در این فرآیند بیشتر تلاش می کند تا واقعیت را روی یک کاغذ رسم کند. بعلاوه ، این تمرین باعث رشد درک بصری و تفکر انتزاعی می شود.
 
۵. هوش هیجانی را تشویق می کند
 
رنگ آمیزی و نقاشی به نفع هوش هیجانی کودکان است زیرا این افراد یاد می گیرند احساسات را شناسایی کنند و بعداً آنها را با استفاده از رنگ روی کاغذ بیان می کنند.
 
۶.عزت نفس آنها را تقویت می کند
 
طراحی ، نقاشی و رنگ آمیزی  عزت نفس کودک را تقویت می کنند. کودکان می خواهند با مهارت هنری خود شناخته شده باشند. این باعث شادی و رضایت آنها می شود. آنها احساس می کنند که کار مهمی انجام می دهند.
 
وقتی کودک نقاشی به شما نشان می دهد ، با افتخار زیادی این کار را انجام می دهد. از نظر آنها تاریخی است و همچنین برای پیشرفت آنهاست. تشویق و تحسین کارهای خلاقانه کودکان مهم است.
به کاری که انجام می دهند علاقه نشان دهید. طراحی یکی از اولین اشکال ارتباط و بیان است. آنها در حال کشف یک زبان جدید هستند.
 
۷. حساسیت را توسعه می دهد
 
از طریق هنر ، کودکان بین احساسات و دانش خود پلی ایجاد می کنند. بنابراین ، یکی از مزایای نقاشی این است که کودک شما با کشیدن تصویری روی کاغذ ، دنیای اطراف خود و تجربه اش از آن را اصلاح می کند.
همچنین ، نقاشی به کودک امکان ایجاد ، بازآفرینی و رشد حساسیت خود را می دهد. به همین ترتیب ، به لطف توانایی بیان هر سکته مغزی ، کودک تمایل بیشتری به یادگیری خواهد داشت.
 
۸.خانواده را متحد می کند
 
از هر فرصتی که باید در کنار فرزندتان باشید استفاده کنید. آنها از حضور مادر ، پدر و هر کس دیگری که دوست دارند به کنارشان باشند بسیار خوشحال خواهند شد.
علیرغم مزایای فراوان نقاشی برای کودکان ، هرگز کودک خود را مجبور به نقاشی نکنید. می توانید سعی کنید آنها را به آن علاقه مند کنید. 
طراحی نقاشی فعالیتی است که کودک باید کاملاً از آن لذت ببرد. به آنها اجازه دهید رنگ و موضوعات مورد نظر خود را برای کاوش انتخاب کنند.
علاوه بر این ، به آنها فضا و آزادی خلاقیت دهید. سپس ، به آنها اجازه دهید آنچه را انجام می دهند توضیح دهند. 
در آخر ، همیشه کودک خود را به خاطر هر تلاشی که انجام می دهد ، تحسین کنید. سپس ، خواهید دید که چگونه اعتماد به نفس آنها رشد می کند و چگونه مهارت های خلاقیت خود را تقویت می کنند.
 
 
منتشر شده در Steptohealth   ۱۱ آوریل ۲۰۱۹
ترجمه گلنوش محب علی

مطالب مشابه