آیفون ۱۱ شش ماه پس از غرق شدن در یک برکه هنوز هم روشن می‌شود+ویدیو

منبع: گجت نیوز

76

1399/12/18

20:42


آیفون ۱۱ شش ماه پس از غرق شدن در یک برکه هنوز هم روشن می‌شود+ویدیو

یک گوشی آیفون ۱۱ – iPhone 11 که مدت‌ها پیش در یک برکه غرق شده بود توسط افراد بیرون آورده شده و شواهد نشان می‌دهند که این دستگاه هنوز هم سالم است.

گوشی‌های اپل معمولا برای سرعت خود معروف هستند، اما در زمینه مقاومت شاید نتوان این دستگاه‌ها «بهترین» خطاب کرد. با این وجود، اخیرا یک گوشی آیفون ۱۱ در انگلستان پیدا شده که پس از ۶ ماه غرق شدن در یک برکه، توسط یک شناگر بیرون آورده و سپس به صاحب آن صحیح و سالم تحویل داده شده است.

درواقع این گوشی توسط یک زوج به نام‌های کلیتون و هِدِر پیدا شده است که معمولا داخل رودخانه‌ها و برکه‌ها شنا می‌کنند تا زباله‌های به جا مانده را تا حد امکان از آب دور کنند. با این وجود کلیتون در میان زباله‌ها یک گوشی ساده و هِدِر یک iPhone 11 پیدا کرده و سپس آن را پاک کرده است.

آیفون 11 - iPhone 11

جالب است بدانید که این پرچمدار سال ۲۰۱۹ اپل متعلق به شخصی به نام فاطمه قدسی بوده که در اواخر تابستان سال جاری شمسی، آن را هنگام قایق‌سواری گم کرده است. به گفته وی، او تعادلش را هنگام کنترل قایق از دست داده و سپس متوجه شده که گوشی داخل آب افتاده است. بعد از آن او به مسئولین پارک آبی اطلاع داده که گوشی را پیدا کنند اما آن‌ها به فاطمه گفته‌اند که «یافتن یک گوشی در آبی با این عمق تقریبا غیر ممکن است» و از جستجو به دنبال این دستگاه صرف نظر کرده‌اند تا او مجبور شود تا بدون گوشی خود و ناراحت به ونکوور بازگردد.

این درحالی است که هِدِر این دستگاه آیفون ۱۱ را پس از حدود ۶ ماه خوابیدن زیر برکه به خانه برده، تمیز کرده و سپس با زدن به برق روشن کرده تا خبر سالم بودنش را به صاحب آن بدهد. البته به گفته او، گوشی چندان هم سالم نبوده و اسپیکر و میکروفون آن هنگام ظاهرا مشکل پیدا کرده‌اند؛ اما سایر اجزا کاملا سالم مانده و او نیز برای اطلاع به صاحب دستگاه، سیمکارت آن را داخل گوشی دیگری قرار داده است. با این وجود هنگام تماس با قدسی، او ابتدا فکر کرده که این یک شوخی از طرف دوستانش است که قصد دارند تا او را اذیت کنند، اما پس از دادن مشخصات دقیق گوشی، او شوکه شده و اظهار خوشحالی کرده است.

به هر حال لازم به ذکر است که این زوج برای پس دادن وسایل افراد هیچ پولی از آن‌ها دریافت نمی‌کنند و کار خود را طبق روال همیشگی و عادت مانند انجام می‌دهند. برای مثال آن‌ها طی دو سال گذشته حدود ۳۰ گوشی و چندین عینک آفتابی، همراه با سایر گجت‌ها مانند دوربین‌های عکاسی را پیدا و به افراد تحویل داده‌اند.

مطالب مشابه