یک شرکت نرم‌افزار چینی ۴۰ میلیون دلار بیت کوین و اتریوم خرید

منبع: دیجیاتو

24

1399/12/18

22:37


شرکت چینی «میتو» (Meitu)، توسعه دهنده اپلیکیشن ویرایش عکس، ۲۲.۱ میلیون دلار اتریوم و ۱۷.۹ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرده است.

بعد از سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، قیمت این رمزارز محبوب به سرعت افزایش یافت و توانست بیشترین صعود روزانه را در طول تاریخ خود رقم بزند. طی هفته‌های اخیر شرکت‌های بسیاری با الگوبرداری از تسلا در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند. یکی از تفاوت های میتو با بقیه این شرکت‌ها آن است که شرکت چینی با سرمایه گذاری روی بیت کوین، اتریوم نیز خریداری کرده است.

این شرکت چینی می‌گوید ارزهای دیجیتال باعث ایجاد تنوع در سیستم مالی می‌شوند:

«فناوری بلاکچین این توانایی را دارد که حوزه مالی و فناوری موجود را دگرگون کند. همین اتفاق برای حوزه فعالیت‌های آفلاین نیز با روی کارآمدن فعالیت‌های مبتنی بر اینترنت موبایل و رایانه به وجود آمد.»

هئیت مدیره شرکت میتو معتقد است ارزهای دیجیتال ارزش سرمایه گذاری دارند و این شرکت با اختصاص بخشی از سرمایه خود به رمزارزها توانسته تنوعی در سیستم مالی خود ایجاد کند. تصمیم میتو مبنی بر سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها نشان می‌دهد که میتو چشم اندازها و برنامه‌های متنوعی برای حضور در این حوزه دارد.

ساعاتی پس از انتشار خبر مربوط به سرمایه‌گذاری این کمپانی در بیت کوین و اتریوم، ارزش سهامش در حدود ۳.۳ درصد افزایش یافت و در نهایت رشد ۱۴ درصدی را برای این شرکت رقم زد.

میتو در بیانیه خود همچنین خاطرنشان کرده که ارزش رمزارزها هنوز بسیار بی ثبات است. این شرکت در حال بررسی امکان استفاده از فناوری‌های مبتنی بر بلاکچین در کسب و کارهای برون مرزی است. به علاوه، میتو در تلاش است تا پروژه‌های مناسب برون مرزی را برای سرمایه‌گذاری در این حوزه شناسایی کند.

مطالب مشابه