آزادی ۸زندانی زن با بدهی بیش از ۵۰۰میلیون

منبع: برترین ها

20

1399/12/18

23:50


ظهر امروز ۸ زندانی زن که بدهی مالیشان در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون تومان بود در ادامه طرح نذر هشتم با کمک نیکوکاران از بند زندان رها شدند.

خبرگزاری مهر: ظهر امروز ۸ زندانی زن که بدهی مالیشان در مجموع بیش از ۵۰۰ میلیون تومان بود در ادامه طرح نذر هشتم با کمک نیکوکاران از بند زندان رها شدند.

به گفته صغری خدادادی رئیس زندان زنان تهران این ۸ زندانی زن محکومان جرایم غیرعمد مالی بودند که مجموع بدهی‌هایشان پانصد و پنجاه و یک میلیون تومان بوده است.

زهره الهیان نماینده مجلس شورای اسلامی که در زندان زنان حضور داشت در حاشیه مراسم آزادی هشت نفر از زندانیان نیازمند اظهار کرد: فعالیت‌های سازمان زندان‌ها در بخش بهداشت و درمان و نیز حفظ سلامتی زندانیان در روزهای درگیری جامعه با کرونا بسیار چشمگیر است که جای تقدیر دارد.

آزادی ۸زندانی زن با بدهی بیش از ۵۰۰میلیون

وی اظهار امیدواری نمود: با حضور مؤثر مقامات قضائی در زندان‌ها و تشکیل جلسات و کارگروه‌های تخصصی، بخشی از قوانین در مجلس تغییر یافته و زنان کمتر با مجازات حبس روبرو شوند.

طرح نذر هشتم از آبان ماه امسال با پیشنهاد رئیس سازمان زندان‌ها آغاز شده است، در این طرح که هشتم هر ماه برگزار می‌شود ۸ زندانی با کمک نیکوکاران آزاد می‌شوند.

گفتنی است در تهران به دلیل اینکه نیکوکاران حمایت‌های بسیاری دارند هر دو هفته یک بار این طرح برگزار می‌شود.

مطالب مشابه