هیأت حزب ‌الله لبنان وارد روسیه شد

منبع: عصر ایران

10

1399/12/25

08:37


هیأت حزب ‌الله لبنان وارد روسیه شد

هیأتی از حزب‌الله لبنان به ریاست رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان وارد مسکو شد.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، هیأتی از حزب‌الله لبنان به ریاست «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان وارد مسکو شد.

این هیأت در ابتدای ورود به مسکو با «شوقی بونصار» سفیر لبنان در روسیه دیدار کرد.

رعد پیش از این درباره این سفر تصریح کرده بود: «روابط حزب‌الله و روسیه از سال‌ها پیش آغاز شده و منافع مشترک و یک دیدگاه واحد یا بسیار نزدیک از وضعیت منطقه بر آن حاکم است».

رعد تصریح کرد که دو سال قبل به مسکو سفر کردیم و درباره تحولات منطقه و لبنان با مقام‌های روسیه رایزنی کردیم و امروز پس از تحولات زیاد و متعددی که طی سال‌های گذشته رخ داده است، بار دیگر باید چشم‌اندازهای مرحله آینده در سایه این تحولات مورد بررسی قرار بگیرد.

رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان افزود که هدف از دعوت ما به انجام این سفر بررسی مجدد چشم‌اندازهای مرحله آتی پس از دستاوردهای ملت‌های منطقه طی چند سال گذشته است. هیچ برنامه کاری مشخصی برای این سفر وجود ندارد؛ ممکن است که به موضع تشکیل دولت در چارچوب ارزیابی‌مان از اوضاع لبنان و ضرورت برقراری ثبات در آن و همچنین تسریع در روند تشکیل دولت بپردازیم.

وی افزود که جلسات بحث و گفت‌وگو بین وزارت امور خارجه و کمیسیون امور خارجه در مجلس دوما و برخی مقام‌ها تنظیم می‌شود و فکر می‌کنم که این فرصت را خواهیم داشت که با برخی مقام‌ها در سطح وزارت خارجه ملاقات کنیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو