تراکتور، رکورردار تغییر مدیریتی در فوتبال ایران

منبع: ورزش 3

9

1399/12/25

10:07


دهمین مدیر تراکتور در سه سال اخیر، به زودی از سوی باشگاه سرخپوش تبریزی معرفی خواهد شد.

تراکتور، رکورردار تغییر مدیریتی در فوتبال ایران

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته باشگاه تراکتور اعلام کرد که علیرضا رحیمی معاون ورزشی این باشگاه از سمت خود برکنار شده و به زودی جانشین او معرفی خواهد شد. پست رحیمی در تراکتور معادل نفر اول اجرایی باشگاه تراکتور در بخش تیم فوتبال بود و به نوعی وی کارکرد همان مدیرعامل را در این مدت برای تی تی های شهر تبریز داشت و کالا با جدایی اش، زنوزی باید یک بار دیگر نفر اول اجرایی باشگاه را انتخاب کند.

 

نکته جالب درباره وضعیت تراکتور، تغییرات زیاد این تیم در پست های مختلف است؛ از کادرفنی که ۸ نام مختلف را در دوره زنوزی به خود دیده تا فهرست بازیکنان خارجی که شمار آن ها از انگشتان دو دست خارج شده و البته مدیرانی که حالا با برکناری رحیمی، تعدادشان دو رقمی می‌شود.

 

در دوره محمدرضا زنوزی عباس الیاسی دو بار مدیرعامل بوده و نفراتی چون صادق درودگر، علیرضا اسدی، ایوب بهتاج، غلامرضا صادقیان، میرمعصوم سهرابی و محمد علیپور یک بار هدایت کار را برعهده داشته‌اند. اکنون مدیرعامل باشگاه فردی به نام سجاد سیاح است اما امور مربوط به تیم فوتبال در اختیار معاون ورزشی گذاشته شده که البته قرار بود هوشنگ نصیرزاده در این پست فعالیت کند اما او خیلی زود از این کار انصراف داد و جای خود را به علیرضا رحیمی داد.

 

در این بین سه فرد با سروصدای بسیار وارد باشگاه تراکتور شدند؛ علیرضا اسدی، غلامرضا صادقیان و محمد علیپور.

 

تراکتور، رکورردار تغییر مدیریتی در فوتبال ایران

 

اسدی که سابقه دبیرکلی فدراسیون را داشت، نشست خبری چند ساعته را در تبریز برگزار کرد و از برنامه چندین ساله برای تراکتور گفت اما کمتر از یک سال روی صندلی مدیریتی باشگاه دوام آورد و در حال و هوای خانه تکانی از کارخانه تراکتورسازی به بنیان دیزل، جای خود را به مدیر بعدی داد. در دوره او ماجرای آنتونی استوکس به شدت خبرساز شد و تی تی ها خیلی زود به مخالفت با دبیرکل سابق فدراسیون برخاستند.


غلامرضا صادقیان به عنوان فردی هماهنگ با محمدرضا زنوزی و کسی که سال‌ها در چند کارخانه فعالیت مدیریتی موفق داشت، وارد کار شد و چهره ای کاریزماتیک از خود نشان داد. صادقیان اما پس از این‌که دنیزلی رفت و تیم نتیجه نگرفت، با اعتراض هواداران، جای خود را به شخص بعدی داد.


محمد علیپور اما در حالی مدیرعامل تراکتور شد که چند ماه پیش از آن گزینه مدیرعاملی پرسپولیس بود و در نهایت با وزارت ورزش به توافق نرسید. علیپور هم مثل اسدی با نشست خبری مفصل از خود رونمایی کرد و ادعا داشت که زنوزی به او قول داده که ثبات را در باشگاه ایجاد کند. با این حال علیپور و زنوزی به شکل غیرعلنی رودرروی هم قرار گرفتند و طبیعی بود که در چنین شرایطی چه کسی باید به در خروجی هدایت می‌شد.

 

تراکتور، رکورردار تغییر مدیریتی در فوتبال ایران

 

ایوب بهتاج و علیرضا رحیمی هم ویژگی های بارز خود را دارند و از یک نگاه دیگر قابل بررسی‌اند.


ایوب بهتاج سال ها در اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و اردبیل حضور داشت و یک مدیر شناخته شده به حساب می‌آمد. علیرضا رحیمی به عنوان مدیری جوان اما کارکشته در عرصه ورزش (باشگاه شهرداری) پای به عرصه گذاشت اما این دو فرد آشنا با فوتبال تبریز هم سرنوشتی بهتر از سه مدیر پرسروصدای قبلی نداشتند.

 

حالا باید دید که محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه چه تصمیمی خواهد گرفت و پس از حضور ۱۰ مدیر، چه کسی را به عنوان معاون اجرایی یا مدیرعامل منصوب خواهد کرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو