بارش‌های پراکنده در بیشتر استان‌های کشور

5

1399/12/25

10:12


بارش‌های پراکنده در بیشتر استان‌های کشور

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، فریبا گودرزی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی چند روز آینده کشور گفت: امروز و فردا بویژه برای اوایل امروز در بیشتر شهر‌های صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌ها را خواهیم داشت. امروز بعدظهر و شب در برخی نقاط کشور از جمله شمال غرب، دامنه‌های البرز و ارتفاعات البرز بارش پراکنده را داریم. فردا شمال غرب و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز، جنوب غرب و ارتفاعات بارش‌های پراکنده را پیش بینی می‌کنیم.

گودرزی گفت: چهارشنبه قسمت‌هایی از مرکز و شرق کشور بارش‌های پراکنده رخ خواهد داد و احتمال اینکه بارش‌ها در ارتفاعات بصورت برف باشد دور از انتظار نیست. برای روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در جنوب غرب کشور شدت وزش باد افزایش خواهد داشت که سبب خیزش گردوخاک در این مناطق خواهد شد. روزهای چهارشنبه، پنجشنبه در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شرق و شمال شرق سرعت وزش باد را خواهیم داشت.


وی ادامه داد: برای روز‌های آینده افزایش قابل توجه دما را خواهیم داشت، که امکان ذوب برف بخصوص برای روز‌های سه شنبه تا پنجشنبه را پیش بینی میکنیم و همچنین احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌های فصلی و احتمال سقوط بهمن را در ارتفاعات شمال غرب و رشته کوه البرز و زاگرس مرکزی را در پی خواهیم داشت. تا اواخر هفته افزایش دما و همچنین سواحل دریای خزر و شمال شرق بطور میانگین ۱۰ تا ۱۵ درجه افزایش دما خواهند داشت.


این کارشناس افزود: تهران هم امروز نیمه ابری در برخی نقاط همراه با غبار محلی بخصوص در قسمت‌های پر تردد را دارد. امشب برای ارتفاعات تهران احتمال بارش باران را پیش بینی می‌کنیم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو