منبع: فرارو

3

1399/12/25

10:25


معترضان، برکناری رئیس پلیس لندن را به علت برخورد امنیتی با تظاهرات در اعتراض به کشته شدن یک زن انگلیسی به دست یک مامور پلیس خواستار شدند.

(تصاویر) جنجال قتل یک زن به دست پلیس در انگلیس

در پی افزایش انتقاد‌ها به رفتار پلیس لندن، به دلیل یورش ماموران عصر شنبه به مراسم یادبود سارا اورارد، احزاب منتقد دولت همچنین بسیاری از مدافعان حقوق زنان در این شهر، خواستار استعفای کرسیدا دیک، رئیس پلیس لندن شدند. 

به گزارش فرارو، سارا اورارد نام زنی ۳۳ ساله است که سوم مارس ناپدید گردید و جسد او یک هفته بعد در ۱۰ مارس در یک منطقه جنگلی در جنوب شرق لندن پیدا شد.

تحقیقات درباره این حادثه، منجر به دستگیری یک مامور پلیس به نام وین کوزنس شد. محاکمه او که ۴۸ سال دارد، از روز شنبه به اتهام آدم‌ربایی و قتل این زن جوان آغاز شد.

همزمان با برگزاری این محاکمه، صد‌ها تن از مدافعان حقوق زنان عصر شنبه در مکانی که سارا اورارد برای آخرین بار دیده شده بود، جمع شدند و با شاخه‌های گل و روشن کردن شمع به او ادای احترام کردند.

اما پلیس با این استدلال که تجمع آن‌ها به دلیل مقررات مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا ممنوع است، به این تجمع یورش برد و با حاضران درگیر شد. پلیس در جریان این یورش، چهار نفر از شرکت کنندگان را نیز به اتهام نقض مقررات بازداشت کرد.

شرکت کنندگان در این مراسم اعلام کردند که با برگزاری این تجمع قصد داشتند توجه‌ها را به سمت خطراتی که زنان در انگلیس در جریان زندگی روزمره با آن مواجه هستند، جلب کنند.

با افزایش اعتراضات به رفتار پلیس، پریتی پتل وزیر کشور انگلیس اعلام کرد از پلیس لندن خواسته است گزارش کاملی از آنچه اتفاق افتاده را به او ارائه دهد و درباره تصاویر ناراحت کننده‌ای که از نحوه برخورد پلیس با معترضان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، توضیح دهد.

صادق خان، شهردار لندن نیز اعلام کرد که این تصاویر به وضوح نشان می‌دهد که پاسخ پلیس لندن در آن زمان نامناسب بوده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو