نظرسنجی جدید سریال‌ها در تلویزیون

منبع: برترین ها

8

1399/12/25

10:36


تهیه‌کننده «سریالیست» از شروع پخش این برنامه در نوروز ۱۴۰۰ و نظرسنجی سریال‌های تلویزیونی در سال ۹۹ خبر داد.

خبرگزاری مهر: تهیه‌کننده «سریالیست» از شروع پخش این برنامه در نوروز ۱۴۰۰ و نظرسنجی سریال‌های تلویزیونی در سال ۹۹ خبر داد.
 

نظرسنجی جدید سریال‌ها در تلویزیون

 
محمد باریکانی تهیه‌کننده برنامه «سریالیست» که نوروز امسال از شبکه یک پخش می‌شود گفت: برنامه «سریالیست» از ۳۰ اسفند هر شب حدود ۲۳:۲۰ روی آنتن می‌رود و قرار است در ۱۵ قسمت به پخش برسد.
 
وی ادامه داد: این برنامه با اجرای پدرام کریمی فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون تا ۱۳ فروردین روی آنتن می‌رود و یک قسمت اختتامیه دارد که رتبه بندی آخر سریال‌ها اعلام می‌شود.
 
او که یکی از تهیه‌کنندگان «سریالیست» است درباره تعداد سریال‌هایی که قرار است به نظرسنجی گذاشته شود بیان کرد: ۲۹ سریال امسال تولید شده و قرار است همین تعداد هم به نظرسنجی گذاشته شود که از دو طریق سایت تلوبیون و پیامک مردمی انجام می‌شود.
 
وی درباره نحوه نظرسنجی نسبت به این سریال‌ها عنوان کرد: امکان جدیدی قرار است روی سایت تلوبیون قرار بگیرد که همزمان با پخش برنامه افتتاح می‌شود و همان سامانه رای‌گیری و نظرسنجی در تلوبیون است.
 
تهیه‌کننده «سریالیست» تصریح کرد: در این نظرسنجی سریال‌های تلویزیونی براساس مرکز افکارسنجی سازمان و رده بندی مخاطبان در چند گروه قرار می‌گیرند و بعد «بهترین سریال» به رای گذاشته می‌شود.
 
وی اضافه کرد: طی شب‌های پخش برنامه، عوامل و بازیگران این سریال‌ها به تدریج در برنامه حضور پیدا می‌کنند و درباره سریال خود تبلیغ می‌کنند. به نوعی با این برنامه جشنواره‌ای برگزار می‌شود که جشن سریال سازی تلویزیونی است و از همه این دوستان تقدیر می‌شود.
 
این تهیه‌کننده درباره امکان خطا یا اشتباه در رای‌ها و اینکه مردم چطور می‌توانند به نظرسنجی‌ها اطمینان کنند توضیح داد: ما هر شب آمار را ارائه می‌دهیم هر کسی می‌تواند آمار لحظه‌ای را ببیند. قطعاً سعی ما بر این است که همه چیز شفاف و روشن باشد. سامانه نظرسنجی روی سایت تلوبیون لحظه به لحظه آمار را نشان می‌دهد و مردم می‌توانند خودشان در جریان قرار بگیرند. همچنین کسانی که گوشی هوشمند ندارند می‌توانند با پیامک نظر خود را اعلام کنند و ما هر شب این آمار را اطلاع رسانی می‌کنیم.
 
وی درباره اینکه چرا در رشته‌هایی مثل انتخاب کارگردان یا بازیگر نظرسنجی نمی‌شود گفت: هدف برنامه فقط انتخاب بهترین سریال است و اسم برنامه هم بر همین اساس است. فرصت کوتاهی است و اگر می‌خواستیم در همه رشته‌ها این نظرسنجی انجام شود شاید نیاز به زمان بیشتری داشت. از طرفی سریال سازی کاری تیمی است و ما کار تیمی یک گروه را بررسی می‌کردیم.
 
مسابقه «سریالیست» به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی محصول گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک از شنبه ۳۰ اسفند روی آنتن می‌رود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو