تازه ترین آمار قربانیان و مبتلایان کروناویروس در جهان

8

1399/12/25

10:41


تازه ترین آمار قربانیان و مبتلایان کروناویروس در جهان

سلامت نیوز:آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۲۰ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۲۸۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۶۵ هزار و ۲۴۹ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۹۶ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۲۸۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
آمریکا تاکنون با بیش از ۳۰ میلیون مبتلا و بیش از ۵۴۷ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل نیز با آمار بیش از ۱۱.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.


همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۲ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همچنین روسیه بیش از ۹۲ هزار، فرانسه بیش از ۹۰ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.
پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۲ هزار، ایران با بیش از ۶۱ هزار و ۲۰۰، کلمبیا با بیش از ۶۱ هزار و ۱۰۰، آرژانتین با ۵۳ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۱ هزار، پرو با بیش از ۴۹ هزار و لهستان با بیش از ۴۷ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۸۱ هزار و ۶۵۷ مبتلا، ۵۴۷ هزار و ۲۳۴ قربانی
۲. برزیل: ۱۱ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۳۷۰ مبتلا، ۲۷۸ هزار و ۳۲۷ قربانی
۳. هند: ۱۱ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۳۳۹ مبتلا، ۱۵۸ هزار و ۷۶۲ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۳۹۰ هزار و ۶۰۸ مبتلا، ۹۲ هزار و ۹۰ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۳۸ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۵۱۶ قربانی
۶. فرانسه: چهار میلیون و ۷۱ هزار و ۶۶۲ مبتلا، ۹۰ هزار و ۴۲۹ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۲۲۳ هزار و ۱۴۲ مبتلا، ۱۰۲ هزار و ۱۴۵ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۱۸۳ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۷۲ هزار و ۲۵۸ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۸۷۹ هزار و ۳۹۰ مبتلا، ۲۹ هزار و ۴۸۹ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۵۷۸ هزار و ۸۳۵ مبتلا، ۷۳ هزار و ۹۵۹ قربانی
براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران ،آفریقای جنوبی،اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو