خبر خوش، آغاز تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا از امروز

3

1399/12/25

11:02


رئیس ستاد اجرایی فرمان امام جزییات تولید انبوه واکسن کووایران برکت را اعلام کرد.

خبر خوش، آغاز تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا از امروز

به گزارش بهداشت نیوز، محمد مخبر در نشستی با خبرنگاران در حاشیه مراسم آغاز مطالعات بالینی فاز ۲ و ۳ واکسن کووایران برکت با بیان اینکه امید است آرامش را با تولید واکسن مطمئن با کمترین عارضه تقدیم مردم کنیم گفت: جوانان ما به اتکای تخصص و اعتماد به نفسشان و قدرت و جسارت خدادادی بر همه معضلات کشور بعد از انقلاب فائق آمدند و ما موفق شدیم گام های بلندی برداریم و اینبار این گام را هم با اطمینان برخواهیم داشت. 

وی با اشاره به اینکه فاز نخست تست انسانی را به یمن کمک وزارت بهداشت و تلاش متخصصان متبحر خودمان با موفقیت و با کمترین عارضه پشت سرگذاشتیم و عوارضی در فاز اول نداشتیم گفت: امید است فاز دوم را هم با موفقیت پشت سر گذاشته و فاز ۳ را هم بلافاصله آغاز خواهیم کرد. از دوستان در وزارت بهداشت می‌خواهیم کمک کنند فاز ۲ و ۳ را سریعتر پشت سربگذاریم. 

آغاز تولید واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز از امروز 

مخبر با اشاره به تولید انبوه و صنعتی واکسن گفت: تولید آزمایشگاهی یک بحث و تولید انبوه یک موضوع دیگر است. در خود ایران هم مراکز مختلفی در حال تولید آزمایشگاهی هستند که برخی به تست انسانی‌ رسیده است و ما در ستاد همزمان با گام تحقیقاتی امکانات تولید انبوه را در دو فاز شروع کردیم. فاز اول با ظرفیت تولید ۳ میلیون دوز در ماه آغاز می شود و تولید را از امروز شروع خواهیم کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: فاز دوم با ظرفیت ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز در ماه قبل از پایان خرداد به اتمام می رسد و در آخر بهار تشکیلات ستاد اجرایی ظرفیت تولید ماهانه بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دوز در ماه را فراهم می کند که گام بزرگی است.

مخبر افزود: نکته دیگر آنکه سختگیرانه ترین پروتکل های بین المللی را در این مطالعات رعایت کردیم و ذره ای از آن کوتاه نیامدیم و عجله ای نکردیم و در همین فرایند موفق شدیم واکسنی که کمترین عارصه را داشته است، تولید کنیم.

منبع: ایسنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو