برای انتخاب معتمدین محلی به هیئت نظارت شهرستان ها باید دقت شود

منبع: رکنا

9

1399/12/25

11:03


برای انتخاب معتمدین محلی به هیئت نظارت شهرستان ها باید دقت شود

محمد رزم در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد، افزود: آنچه که الان مهم و حائز اهمیت است شناسایی این 30 نفر معتمد محلی است که باید با امضای فرماندار محترم به هیئت نظارت شهرستانی معرفی شود.

رییس شورای قضایی استان لرستان اظهار داشت: قانون گذار نیز برای معتمدین محلی شرایطی را در نظر گرفته، هیئت نظارت شهرستان هم بایستی دقیقا این شرایط را  بررسی و احراز نماید و با هدف تامین سلامت در انتخابات  معتمدین محلی بایستی واجد شرایطی از جمله خوشنام بودن، بدون سوابق تخلفات انتخاباتی در دوره های قبلی و افرادی موجه و با سواد و متعهد، متدین، مقید و معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و در هر صورت متشرع باشند.

وی در ادامه ابراز داشت: انشاالله شاهد یک انتخابات رقابتی و پر شور وشعور و با مشارکت حداکثری خواهیم بود و نهایتا منجر به انتخاب فرد اصلح بشود.

رزم افزود: دستگاه قضایی شاخصه های مد نظر مقام معظم رهبری را حتما نصب العین قرار می دهد و آنها را پیگیری می کند و لبیک میگوید، ما به دنبال یک انتخابات پر شور و شعور وبا مشارکت حداکثری و ان شالله یک انتخابات سالم در کمال صحت و سلامت و امنیت هستیم.

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان بیان داشت: وظیفه ما صیانت و امانت داری از آرا مردم است، ان شاالله معتمدینی که توسط فرمانداران معرفی می شوند از گروه ها، جناح های مختلف باشند و به عنوان نمایندگان افکار عمومی هر شهرستان معرفی شوند و خدایی  نکرده حاشیه سازی صورت نگیرد و شائبه جانبداری و معرفی از گروه خاصی پیش نیاید.

وی در پایان افزود: انشاالله شاهد انتخاباتی با مشارکت بالا و حضور حداکثری مردم عزیز خواهیم بود و با انتخاباتی رقابتی و سالم و انتخاب افرادی صالح هم بعنوان رییس جمهور و هم بعنوان اعضای اسلامی شهر و روستا ملت ایران اسلامی سربلند خواهند بود.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو