آغاز فاز ۲ و ۳ تزریق واکسن ایرانی کرونا

آغاز فاز ۲ و ۳ تزریق واکسن ایرانی کرونا


منبع: برترین ها

13

1399/12/25

11:04


فاز ۲ و ۳ مطالعات بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا تولید شده در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به نام " کوو ایران برکت" امروز ( دوشنبه) بر روی دو داوطلب آغاز شد.

خبرگزاری ایرنا: فاز ۲ و ۳ مطالعات بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا تولید شده در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به نام " کوو ایران برکت" امروز ( دوشنبه) بر روی دو داوطلب آغاز شد.

مرادوند متخصص قلب و عروق و رسولی نژاد متخصص عفونی از استادان برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران ۲ داوطلبی بودند که واکسن را دریافت کردند. تزریق واکسن در این مرحله از مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت در هتل ارم تهران انجام شد.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران روز دوشنبه به خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: اجرای مرحله بعدی تست انسانی واکسن ایرانی کرونا از امروز آغاز و فاز سوم هم در امتداد این مرحله اجرایی خواهد شد.

دکتر حامد حسینی اظهار داشت: با کسب مجوز از سازمان غذا دارو و کمیته ملی اخلاق، مطالعه فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن ایرانی کوو ایران برکت با هم انجام می شود.

به گزارش ایرنا،‌ تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی با نام "کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روی سه داوطلب آغاز شد.

تزریق واکسن ایران کوو برکت در ۲ دوز به داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ سال انجام شد، به عبارتی ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و تزریق آخر واکسن هم ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.

آخرین نمونه گیری از خون داوطلبان این مرحله تا ۱۴ اسفند ماه به اتمام رسید. بعد از آن گزارش نهایی فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و این واکسن ایرانی پس از اخذ مجوزهای لازم به داوطلبان مرحله دوم تزریق شد.

براساس برنامه ریزی های انجام شده فازهای دوم و سوم این مطالعه بالینی هم زمان انجام می شود. فاز دوم تا پایان اردیبهشت سال آینده به پایان می رسد.

آغاز فاز ۲ و ۳ تزریق واکسن ایرانی کرونا

آغاز فاز ۲ و ۳ تزریق واکسن ایرانی کرونا

آغاز فاز ۲ و ۳ تزریق واکسن ایرانی کرونا

آغاز فاز ۲ و ۳ تزریق واکسن ایرانی کرونا

مطالب مشابه


ویدئو