تا عید چگونه لاغر شویم؟

6

1399/12/25

11:59


لاغر شدن به ویژه تا نوروز دغدغه‌ای است که خیلی‌ها در این روزها دارند.

تا عید چگونه لاغر شویم؟

روزهای نزدیک به نوروز همه ما در پی خرید و بیرون از خانه هستیم که با توجه به خوراکی‌های خوشمزه‌ای که در خیابان پیدا می‌شود نمی‌توانیم از کنارشان راحت عبور کنیم. این خود یکی از عوامل اصلی چاق شدن است که حتی در پی فعالیت زیاد قبل از نوروز باز هم شاهد کاهش وزن نمی‌باشیم. در نخستین قدم باید بتوانیم این هوس‌های نا به جا د رمورد غذاهای پر چربی و ناسالم خیابانی را کنار بگذاریم و بعد روی بیاوریم به ورزش کم خوری و..... در ادامه با روشهای مناسب برای لاغری تا نوروز ۹۷ آشنا خواهید شد. ۲۰ راه‌حل ساده برای لاغری قبل از عید

لاغر شدن با چند ترفند ساده

سلامتی بدن به سبک زندگی وابسته است. به دلیل برخی عادت‌ها غلط، بسیاری از افراد گرفتار چاقی و اضافه وزن شده و با وجود اینکه رژیم می‌گیرند یا ورزش می‌کنند، همچنان از افزایش وزن رنج برده و در موارد زیادی احساس شکست می‌کنند.

رژیم غذایی کم نمک کمک می‌کند تا آب اضافی از بدنتان بین برود همچنین نفخ شکم شما از بین خواهد رفت. پروتئین‌های بدون چربی سوخت و ساز بدن شما را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که بدن شما حداکثر میزان کالری را بسوزاند همچنین با ورزش‌هایی در مدت زمان کوتاه که تپش قلب شما را افزایش دهد می‌توانید به کاهش وزن خود کمک کنید.

برای لاغر شدن زیاده روی ممنوع

اگرموادغذایی پرکالری و چرب را از رژیم غذایی خود حذف کرده‌اید اما وزنتان کاهش پیدا نکرده است، این موضوع نشان دهنده آن است که شما بیش از حد غذا می‌خورید. به منظور کاهش وزن بدن شما باید با کمبود کالری مواجه شود؛ به عبارتی میزان کالری سوزانده شده در بدن شما از میزان کالری دریافتی بیشتر باشد.

در رعایت رژیم غذایی لازم نیست خود را از خوردن بسیاری غذاها محروم کرده و زجر بکشید بلکه فقط باید تعادل را رعایت کرده و به اندازه غذا بخورید. توجه داشته باشید میزان کالری غذای خود را هر روز محاسبه کرده و در پایان روز خودتان را وزن کنید.

برای لاغر شدن غذا بخورید

بهتر است هر زمان که گرسنه شدید سراغ غذا رفته و آن را به آرامی میل کنید تا زودتر از همیشه احساس سیری کنید. مصرف میان وعده‌های کم حجم اما مقوی به رفع گرسنگی و جلوگیری از پرخوری کمک زیادی می‌کند.

باید توجه داشته باشید که خود را از خوردن و احساس لذت در غذا خوردن محروم نکنید زیرا لحظه که احساس کنید از همه چیز محروم شده اید، این زمان درست لحظه آغاز شکست شما برای کاهش وزن است. به نوروز ۹۷ فکر کنید. دو هفته با این ترفند رژیم بگیرید سپس اگر مناسب بود ادامه دهید:

 غلات با دانه‌های گندم

 ماست طبیعی طعم دار یا ساده

 انواع توت‌ها یا زغال اخته تازه یا یخ زده، توت فرنگی، تمشک

 گوشت کم نمک یا مرغ، گوشت بوقلمون، ماهی قزل آلا

 انواع سبزیجات مثل کاهو، خیار، گوجه فرنگی، کرفس، هویج

 شیر بادام

 عسل

 تخم‌مرغ

 اسفناج

 گوجه فرنگی

 آووکادو

 ژلاتین بدون قند

 بادام خام بدون نمک

 لیمو تازه یا آبلیمو

 روغن زیتون

 چای سبز

 طناب و کفش برای فعالیت ورزشی

برای لاغر شدن صبحانه بخورید

می توانید برای صبحانه یک فنجان غلات کامل را با شیر بادام یا یک فنجان میلک شیک میوه‌ها که از ترکیب ماست و انواع توت‌ها و میزان کمی عسل تهیه شده یا املتی که ازسفیده تخم‌مرغ آب پز با اسفناج خرد شده و گوجه فرنگی تهیه شده مصرف کنید.

برای لاغر شدن ناهار کم کالری اما پرانرژی بخورید

در وعده ناهار غذایی کم کالری با انرژی بالا مصرف کنید.شما می‌توانید به عنوان مثال از سینه مرغ کبابی با خیار و گوجه فرنگی خرد شده یا دو عدد تخم‌مرغ آب پز با کرفس و هویچ استفاده کنید.

برای لاغر شدن شام سبک بخورید

شام متعادلی انتخاب کنید نمونه هایی از شام متعادل که می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید: حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ گرم از قلوه گاو کبابی با سالاد خرد شده یا ۱۸۰گرم مرغ کبابی با ۱ فنجان اسفناج بخار پز یا ۱۵۰ گرم ماهی.

برای لاغر شدن دوبار میان وعده در هر روز بخورید

میان وعده انتخابی شما می‌تواند شامل یک فنجان از انواع توت‌ها یا ۱۵۰ گرم ژله بدون قند یا ۲۰ عدد بادام یا ۱ فنجان آووکادو قطعه قطعه شده با لیمو و کمی نمک باشد.

 

منبع: دکتر سلام

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو