داود فتحعلی‌بیگی دبیر جشنواره نمایش‌های آیینی شد

منبع: برترین ها

7

1399/12/25

12:09


مدیرکل هنرهای نمایشی با اعلام حکمی داود فتحعلی‌بیگی را به عنوان دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی کرد.

خبرگزاری صبا: مدیرکل هنرهای نمایشی با اعلام حکمی داود فتحعلی‌بیگی را به عنوان دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی کرد.
 

داود فتحعلی‌بیگی دبیر جشنواره نمایش‌های آیینی شد

 
به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، با حکم قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی داود فتحعلی‌بیگی دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شد.
 
در متن این حکم چنین آمده است: «نمایش ایرانی به عنوان یکی از سرمایه‌های معنوی ایران اسلامی واجد قابلیت‌‌های ارزشمندی است که جهان نمایش را شیفته خود می‌کند و هنرمندان بزرگ از سراسر دنیا را مفتون سحر دلنشین‌اش می‌سازد.
 
این گونه ناب نمایشی با لحن دلنشین‌اش، با بیان اصیل‌ترین خصایص انسانی به دنبال نمایاندن جهانی روشن و پاک و زدودن ناراستی‌ها و ناپاکی‌هاست.
 
جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی پنجره پرامیدی است به چشم‌انداز روشن هنر نمایش ایرانی با گونه‌ها‌ی متنوع و ناب‌اش.
 
نظر به کسوت ارزشمند، تخصص، تجربه و دغدغه شریف جنابعالی در حوزه نمایش‌های ایرانی و مذهبی، به موجب این حکم به عنوان دبیر بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی منصوب می‌شوید.
 
امید که با یاری پروردگار و همراهی اهالی محترم خانواده بزرگ نمایش‌های ایرانی شاهد برگزاری شایسته این رویداد ارجمند نمایشی باشیم.
 
شایسته است با توجه به شرایط اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان عزیز و مخاطبان محترم، با نظر به بنیان‌های اصیل نمایش‌های ایرانی و عنایت ویژه به نوآوری و روزآمدی در این ساحت هنری برای برنامه‌ریزی‌های لازم و اجرای شایسته جشنواره با بهره‌گیری از مشاوره و همراهی هنرمندان و صاحب‌نظران نمایش ایرانی و به ویژه جوانان تحصیل کرده و خلاق اقدام کنید.»
 
داود فتحعلی‌بیگی علاوه بر سال‌ها فعالیت هنری در مقام پژوهشگر، نویسنده، کارگردان و بازیگر پیش‌تر نیز در ادوار مختلف دبیر این رویداد ملی بوده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو