بهترین رنگ برای درب ورودی ساختمان کدام است؟

منبع: فرارو

6

1399/12/25

12:20


بهترین رنگ برای درب ورودی ساختمان کدام است؟

هنگام ورود به ساختمان اولین چیزی که نظر ما را به خود جلب می‌کند طرح و رنگ درب ساختمان است. رنگ درب ساختمان نقش بسیار مهمی در زیبایی و نمای ساختمان دارد. انتخاب رنگ قانون و قاعدع خاصی ندارد و کاملا سلیقه‌ای است. نکته مهم در انتخاب رنگ ساختمان ایجاد یک هارمونی و هماهنگی میان رنگ درب و پنجره‌های ساختمان با یکدیگر است.

اگر درب ساختمان قرمز باشد و رنگ پنجره‌ها زرد، این ناهماهنگی و چند رنگی از زیبایی ساختمان می‌کاهد. نکته مهم دیگر در رنگ زدن درب ورودی، تظابق رنگ با طرح درب است. نمی‌شود برای یک درب فلزی سلطتنتی سنگین از رنگ آبی و سبز استفاده کرد. توجه به این نکات باعث می‌شود انتخاب رنگ بهتری برای درب ورودی ساختمان داشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با چندتا از بهترین رنگ‌های درب ورودی ساختمان آشنا کنیم. همراه ما باشید.

رنگ قهوه‌ای، انتخابی کم‌ریسک برای رنگ درب ورودی ساختمان

رنگ قهوه‌ای را می‌توان یکی از کم‌ریسک ترین رنگ‌های درب ورودی دانست. این رنگ انتخاب بسیار خوبی برای درب ورودی ساختمان، درب ریلی و درب پارکنیگ است. رنگ قهوه‌ای به خوبی با رنگ گرم و طلایی ترکیب می‌شود و یک هارمونی جذاب به وجود می‌آورد. قهوه‌ای برای رنگ پنجره‌ها نیز بسیار مناسب است و دیگر نگران هماهنگی میان رنگ درب ساختمان و پنجره‌ها نخواهید بود. شاید قهوه‌ای  تیره در مقایسه با رنگ قهوه‌ای روشن و رنگ چوب، کمی حس غم و اندوه با خود به همراه داشته باشد. با گذاشتن گلدان و کاشتن درختچه‌های کوچک و زیبا می‌توانید این حس را کاملا برطرف کنید و به زیبایی نمای ساختمان بیافزایید.

رنگ مشکی، بهترین انتخاب برای درب‌های سلطنتی فلزی

شاید مشکی بیشترین و پر تکرار‌ترین رنگ درب ورودی ساختمان در ایران باشد. هرچند این رنگ بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، اما همچنان زیبایی و جذابیت‌های خود را حفظ کرده است. رنگ مشکی در کنار رنگ طلایی و سفید یک ترکیب بی‌نظیر را برای درب ورودی ساختمان به وجود می‌آورد.

 برای اغلب درب‌های سلطنتی فلزی از رنگ مشکی و طلایی برای رنگ کردن استفاده می‌شود. رنگ مشکی برای تمامی درب‌ها درب ریلی، درب کشویی، درب پارکینگ درب انباری، انواع درب‌های فلزی و آهنی کاربرد دارد.

می‌توانید درب وروی ساختمان را مشکی کنید و با رنگ سفید پنجره یک هارمونی جذاب را میان درب و پنجره ایجاد کنید. مشکی به خوبی با همه رنگ‌ها ترکیب می‌‌شود و یکی از کم ریسک‌ترین رنگ‌های انتخابی برای درب ورودی است.

رنگ سفید، پرکاربردترین رنگ درب ورودی ساختمان

رقابت سنگینی بین سفید و مشکی در انتخاب رنگ درب ورودی ساختمان وجود دارد. اغلب درهای ساختمان یک خیابان سفید و یا مشکی هستند. درب سفید نیز مانند رنگ مشکی با طلایی . مشکی به خوبی ترکیب می‌شود و یک هماهنگی جذاب و شیک ایجاد می‌کند. رنگ سفید برای تمامی درب‌های بزرگ و کوچک، کوتاه و بلند، فلزی و غیرفلزی مناسب است. سفید با رنگ کرم نیز به خوبی ترکیب می‌شود و یک هارمونی رنگ شیک ایجاد می‌کند. می‌توانید از رنگ سفید، کرم و طلایی و یا سفید کرم و مشکی برای رنگ درب و چنجره ساختمان خود به طور همزمان استفاده کنید. این رنگ یک انتخاب خیلی مناسب برای در‌ب کشویی و درب کرکره‌ای است.

طوسی، انتخابی بی‌نظیر برای داشتن یک درب ورودی شیک و کلاسیک

رنگ طوسی یک انتخاب بی‌نظیر برای کسانی است که می‌خواهند یک درب ورودی شیک و کلاسیک برای ساختمان‌شان داشته باشند. رنگ طوسی روشن حس نشاط و طراوت خاصی را با خود به همراه دارد. رنگ طوسی به خوبی با رنگ سفید و طلایی ترکیب می‌شود. اگر قصد دارید درب وروی ساختمان‌تان را طوسی کنید بهتر است پنجره‌های ساختمان را سفید کنید. رنگ طوسی برای درب یک لنگه فلزی، درب دو لنگه ضد سرقت، درب ورودی پارکینگ و درب ویلا انتخاب بسیار خوبی است.

رنگ بلوطی و رنگ چوب، انتخابی مناسب برای ورودی درب ساختمان با طرح چوب

رنگ بلوطی و رنگ چوب از قدیم طرفداران زیادی داشته‌اند. اگر به هنر و معماری علاقه دارید این رنگ بهترین انتخاب برای رنگ درب ساختمان شما است. رنگ چوب برای درب‌های آهنی و فلزی رنگ مناسب نیستند و بهتر است از این رنگ برای درب‌های چوبی و درهایی با طرح چوب استفاده شود.

اگر رنگ چوبی را برای درب وروی ساختمان انتخاب می‌کنید بهتر است پنجره‌ها نیز مطابق با درب ساختمان طرح و رنگ چوب داشته باشند.

خرید درب‌فلزی ورودی ساختمان با بالاترین کیفیت از شرکت آذرفلز پایون

در این مطلب با 5 تا از رنگ‌های پرکاربرد و پرفروش برای درب ورودی ساختمان و ترکیب آن‌ها با رنگ‌های دیگر آشنا شدیم. زیبایی و نمای ساختمان اهمیت بسیار زیادی دارد، اما نکته مهم‌تر در انتخاب درب ورودی ساختمان ایمنی و حفظ امنیت ساختمان است. درب‌های فلزی بهترین و ایمن‌ترین انتخاب برای درب‌های ورودی ساختمان هستند.

شرکت آذر فلز پایون تولید کننده انواع درب‌های ورودی فلزی ساختمان، پنجره‌های فلزی، درب پارکینگ، درب باغ و ویلا با بهره‌گیری از به‌روزترین متدهای پیشرفته آماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز لست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02174013 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو