شرط سفر تیم های ایرانی به عربستان از نظر وزارتخانه

منبع: ورزش 3

9

1399/12/25

13:05


معاون وزیر ورزش گفته AFC باید بپذیرد درصورتی ما به عربستان می‌رویم که نمایندگان این کشور نیز به ایران بیایند.

شرط سفر تیم های ایرانی به عربستان از نظر وزارتخانه

به گزارش "ورزش سه"، طی روزهای اخیر موضع سفت و سخت وزارت ورزش و دیگر مسئولان ورزش ایران در قبال تصمیمات AFC این بوده که تیم های ایرانی در رده باشگاهی به عربستان سفر نخواهند کرد. این موضع از آنجایی نشات گرفته که در سال های اخیر تیم های عربستانی حاضر نشدند به ایران سفر کنند و بازی های نمایندگان دو کشور در یک کشور ثالث برگزار می شد. 


حالا معاون وزیر ورزش یک شرط برای سفر تیم های ایرانی از جمله استقلال که باید طبق برنامه به عربستان برود، تعیین کرده. مهدی علی نژاد در این باره گفت: «فدراسیون فوتبال باید نامه نگاری و ارتباط لازم را با فیفا داشته باشد‌. درصورتی که نتوانیم کنفدراسیون فوتبال آسیا را از تصمیمی که گرفته منصرف کنیم باید AFC بپذیرد وقتی ما به عربستان می رویم که نمایندگان این کشور نیز به ایران بیایند و مصوبه قبلی درخصوص عدم حضور نمایندگان عربستان در کشورمان باطل شود.  باید دیگر کشورها را با خود همسو کنیم که دیگر شاهد اینگونه تصمیم گیری های یک طرفه  نباشیم.»


با اینکه بعید است AFC همچون سال های اخیر تضمینی به فدراسیون فوتبال ایران برای حضور تیم های عربستانی در ایران بدهد، باید دید این اعتراض ها و موضع گیری ها در نهایت به کجا خواهد انجامید و آیا استقلال برای حضور در دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به جده سفر می کند یا خیر.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو