ثابت شده ترین راه برای در امان ماندن از کروناچیست؟

8

1399/12/25

13:10


دکتر مهدیه زرآبادی پور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت : بیماری کرونا یک بیماری ویروسی نوظهور است که از زمستان سال گذشته کل جهان و ایران را درگیر کرده است. این بیماری بواسطه رفتار ناشناخته و مسیر انتقال نسبتا نامشخص چالش های سلامتی زیادی را در جوامع بشری ایجاد کرده است و در حال حاضر ثابت شده ترین راه حفاظت از ابتلا استفاده از ماسک و پوشش های فردی است.

ثابت شده ترین راه برای در امان ماندن از کروناچیست؟

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر مهدیه زرآبادی پور عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت : بیماری کرونا یک بیماری ویروسی نوظهور است که از زمستان سال گذشته کل جهان و ایران را درگیر کرده است. این بیماری بواسطه رفتار ناشناخته و مسیر انتقال نسبتا نامشخص چالش های سلامتی زیادی را در جوامع بشری ایجاد کرده است و در حال حاضر ثابت شده ترین راه حفاظت از ابتلا استفاده از ماسک و پوشش های فردی است.
 
این متخصص آسیب شناسی دهان در خصوص خطر انتقال ویروس در دندانپزشکی گفت : دهان، بینی و چشم جزء مخاط اصلی ورود ویروس کرونا به بدن انسان محسوب می شود و در دندانپزشکی به علت فاصله نزدیک بیمار و کادر درمانی زمینه انتقال ویروس فراهم می گردد، اما بعلت اینکه دندانپزشکان همیشه از وسایل حفاظت شخصی استفاده می کنند تا کنون مورد اثبات شده ای از انتقال بیماری در دندانپزشکی و از پزشک به بیمار گزارش نشده است.
 
عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی ضمن در خواست از مردم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی خصوصا بهداشت دهان و دندان افزود : با توجه به همان شعار معروف " در خانه بمانید"، ترجیح بر این است که افراد در حد امکان در منزل بمانند و از حضور در فضاهای شلوغ و پر جمعیت اجتناب کنندو در صورت اجتناب ناپذیر بودن خروج از منزل و حضور در مکان های عمومی رعایت پروتکل های بهداشتی قویا توصیه می شود. وی افزود : استفاده از ابزارهای بهداشت فردی (مسواک و نخ دندان و دهانشویه) در این دوران باید با جدیت ادامه یابد و  افراد تا حد امکان برای امور غیرضروری به مطب ها و کلینیک های شلوغ مراجعه نکنند و در صورت نیاز به درمان دندانپزشکی از ایمن  بودن محیط و ضرورت درمان اطمینان حاصل کنند.
 
دکتر زرآبادی در پایان این گفتگو ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی برای هموطنان گفت : آرزو می کنم به زودی جهانمان از این بیماری منحوس رهایی یابد و شاهد روزهایی خوش و با آرامش برای همه انسانها باشیم.
 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو