جولان کرونا در شهرهای خوزستان! / کدام ها سفر ممنوع هستند

منبع: رکنا

8

1399/12/25

13:18


جولان کرونا در شهرهای خوزستان! / کدام ها سفر ممنوع هستند

کرونا  در خوزستان وضعیت بدی را رقم زده و چند شهرستان در این استان در معرض قرمز شدن از نظر کرونا هستند.

به گزارش رکنا، دکتر فرهاد ابول نژادیان، شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: غیر از شهرستان های شادگان، هویزه، خرمشهر و دشت آزادگان که از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند ، احتمال تغییر وضعیت برخی از شهرهای دیگر استان به دلیل رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی از نارنجی به قرمز وجود دارد که این موضوع تا ساعاتی دیگر از سوی ستاد ملی کرونا اعلام می شود.

وی افزود: متاسفانه با وجود وضعیت قرمز کرونا در خوزستان، شاهد برگزاری تجمع چند هزار نفری در برخی از شهرهای استان بودیم و شهری(خرمشهر) که دیروز از وضعیت قرمز به نارنجی تبدیل شده بود به دلیل برگزاری این اجتماع ممکن است ظرف مدت یک هفته مجددا قرمز شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در حال حاضر یک هزار و ۷۳۴ بیمار کرونایی در بیمارستان های خوزستان بستری هستند که از این تعداد ۴۲۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه و بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر در بخش عادی قرار دارند.

وی عنوان کرد: از لحاظ تعداد تخت بیمارستانی دچار محدودیت بوده و با مشکلاتی مواجه هستیم لذا از مردم انتظار داریم با ما همراهی و همکاری داشته باشند تا این وضعیت را کنترل کنیم.

به دنبال محدودیت های اعمال شده و بهبود سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی ، شهرهای شادگان، هویزه، خرمشهر و دشت آزادگان روز شنبه از وضعیت قرمز خارج و در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

همچنین سه شهرستان حمیدیه، هفتکل و هندیجان نیز که پیش از این در وضعیت نارنجی قرار داشتند در جدیدترین رنگ بندی در وضعیت زرد قرار گرفتند.

اکنون هفت شهرستان اهواز، آبادان، دزفول، شوشتر ، ماهشهر، کارون و رامهرمز در وضعیت قرمز قرار دارند و ۹ شهرستان نارنجی هستند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو