11 میلیارد دستگاه ‌استخراج ارز دیجیتال در يك شركت

10

1399/12/25

13:19


11 میلیارد دستگاه ‌استخراج ارز دیجیتال در يك شركت

سردار "عزيزاله ملكي" در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با بيان اينكه گسترش قاچاق کالا، اثرات سوء و منفی بر تولید داخلی دارد و امنیت اقتصادی جامعه را برهم می‌زند اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا یکی از اهداف پلیس در راستای تامین امنیت پایدار در جامعه است.

وي در ادامه افزود: در پي دريافت خبري مبنی بر وجود دستگاه‌هاي استخراج ارز ديجيتال غيرمجاز داخل یکی از شرکت‌های خصوصی در شهرستان رشت، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامي استان گيلان با بيان اينكه ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی با اقدامات صورت گرفته و اشراف اطلاعاتي، محل دپوی دستگاه‌هاي استخراج ارز ديجيتال را شناسايي و با هماهنگي قضائي به اين مكان اعزام شدند افزود: در بازرسي از محل مورد نظر، 99 دستگاه استخراج ارز دیجیتال و 48 دستگاه منبع تغذیه (پاور) قاچاق كشف شد.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به دستگیری متهم 41 ساله در این رابطه و معرفی وي به مرجع قضائی تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه‌های كشف شده را 11 میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملكي در پايان با تاكيد بر اينكه مبارزه با احتكار و قاچاق کالا از اولویت‌های اصلی نيروي انتظامي است و پلیس با قاطعيت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در بازار برخورد می‌کند از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از قاچاق و احتكار كالا يا هرگونه فعاليت مخل نظام اقتصادي، مراتب را از طريق سامانه 110 به پليس اعلام كنند.#


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو