هشدار خطر در تهران ! / بیرون نروید

منبع: رکنا

8

1399/12/25

13:45


هشدار خطر در تهران ! / بیرون نروید

هوای پایتخت امروز دوشنبه 25 اسفند ماه آلوده و برای گروه های حساس و بیماران قلبی و ریوی ناسالم است.

به گزارش رکنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۹۰ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۹، ازن با شاخص ۵۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۸ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

ایستگاه مسعودیه صدرنشین هوای سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۶۳، شهرک چشمه منطقه ۲۲ و شهر ری منطقه ۲۰ هر دو با شاخص ۸۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه سوهانک منطقه ۱ در شرایط آلوده

همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۶۹ ، شهرداری منطقه ۱۵ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۵۹ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۲۲۴ روز هوای سالم در تهران

از ابتدای امسال ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو