سال کرونا موهای سعید معروف را سفید کرد(عکس)

منبع: ورزش 3

17

1399/12/25

14:00


سعید معروف با چهره و البته شماره ای متفاوت بعد از حدود 14 ماه دوری، در لیگ چین به میدان رفت.

سال کرونا موهای سعید معروف را سفید کرد(عکس)

به گزارش "ورزش سه"، برگزاری لیگ والیبال چین در یک سال اخیر برای علاقه مندان والیبال در ایران هم به یک مساله تبدیل شده بود. این رقابت ها بعد از مدت ها انتظار از امروز به صورت متمرکز در شهر چین‌هوانگ‌دائو آغاز شد؛ جایی که ۱۳ تیم در مرحله مقدماتی، در دو گروه الف (هفت تیم) و ب (شش تیم) با هم رقابت می‌کنند و از هر گروه، چهار تیم به مرحله نهایی صعود خواهد کرد.


تیم بایک موتور پکن که سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران را در اختیار دارد، در نخستین مسابقه خود در مرحله مقدماتی لیگ چین امروز به مصاف هوبی رفت و سه بر صفر این تیم را شکست داد. یاران معروف در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۵ حریف خود را شکست دادند. پاسور خوش فکر والیبال ایران هم در این مسابقه چهار پوئن شامل سه امتیاز حمله و یک سرویس به دست آورد.


سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران از سال ۲۰۲۰ عضو تیم بایک موتور پکن شد و پس از حضور تیم ملی والیبال ایران در مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا (۱۷ تا ۲۲ دی‌ماه ۹۸) به این باشگاه ملحق شد. او مدتی در تمرینات این تیم شرکت کرد و با گسترش و شیوع کرونا و تعطیلی لیگ‌های ورزشی چین در سال گذشته، راهی آمریکا شد. ستاره ایرانی تیم والیبال بایک موتور، ۱۵ آذرماه دوباره به پکن بازگشت و از اول دی ماه نیز پس از پایان دوران قرنطینه، تمرینات خود را با این تیم چینی آغاز کرد تا اینکه بالاخره امروز طلسم حدودا 14 ماهه و 428 روزه عدم حضورش در مسابقات والیبال شکسته شد.

 

سال کرونا موهای سعید معروف را سفید کرد(عکس)

 

سال کرونا موهای سعید معروف را سفید کرد(عکس)


اما نکته جالب از حضور معروف در یک مسابقه رسمی والیبال بعد از 14 ماه، ظاهر متفاوت کاپیتان تیم ملی ایران بود. پاسور 35 ساله والیبال ایران که ولادیمیر آلکنو هم برای المپیک توکیو روی او حساب ویژه ای باز کرده، با شماره 7 در ترکیب بایک موتور به میدان رفت؛ شماره ای که به تماشای بازی معروف با آن عادت نداشتیم. معمولا معروف با شماره 4 در تیم ملی ایران و بازی های باشگاهی به میدان رفته، اما در ترکیب این تیم چینی شماره 7 را برتن می کند.


از سوی دیگر موهای سفید سعید و شرایط بدنی او با توجه به اینکه به نظر می رسد نسبت به سال قبل وزن کم کرده، برای علاقه مندان به این بازیکن کمی تعجب برانگیز بود. با این حال بایک موتور قطعا با پنجه های طلایی معروف می تواند به قهرمانی در چین فکر کند.


تیم بایک موتور پکن در ادامه مرحله مقدماتی لیگ چین به مصاف لیائونینگ (۲۶ اسفند)، شانگهای (۲۷ اسفند) ژجیانگ (۲۸ اسفند) هنان (۳۰ اسفند) و گوانگ‌دونگ (یکم فروردین) می‌رود. مرحله نهایی لیگ والیبال چین از سوم تا ششم فروردین پیگیری خواهد شد تا بدین ترتیب در حدود 10 روز پرونده این مسابقات بسته شود.


بعد از آن احتمالا معروف بعد از مدت ها به ایران خواهد آمد و کار خود را در اردوی تیم ملی آغاز می کند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو