کدام ایستگاه های مترو تا قبل از عید افتتاح می شوند؟

منبع: رکنا

7

1399/12/25

14:14


کدام ایستگاه های مترو تا قبل از عید افتتاح می شوند؟

متروی تهران میزبان افتتاح 3 ایستگاه دیگر تا پایان سال 99 خواهد بود.

به گزارش رکنا، بعد از افتتاح ایستگاه‌های میدان قیام و چهل‌تن دولاب از خط 7 مترو که روز 14 اسفند ماه صورت پذیرفت و همچنین آغاز بهره‌برداری از ایستگاه‌های یادگار امام (ره) و شهید ستاری از خط 6 مترو که 23 اسفند ماه محقق شد، حالا نوبت افتتاح 3 ایستگاه دیگر رسیده است تا اسفند ماه 1399 به ماه خاص ادوار ساخت و ساز شبکه مترو تهران تبدیل شود.

علی امام مدیرعامل شرکت مترو ضمن اعلام مطلب فوق افزود: در روزهای باقی‌مانده از سال جاری، ایستگاه‌های شهید اشرفی اصفهانی و دانشگاه تربیت مدرس در خط 6 و ایستگاه آهنگ در خط 7 در اختیار شهروندان صبور پایتخت قرار خواهد گرفت تا از مواهب آن بهره‌مند شوند.

امام با بیان اینکه برای ساخت و تجهیز این 3 ایستگاه حدود 900 میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است، گفت: ایستگاه تقاطعی دانشگاه تربیت مدرس در تقاطع بزرگراه‌های شهید چمران و جلال آل احمد (زیرگذر گیشا) واقع شده است. ایستگاه تربیت مدرس در خط 7 اسفند ماه سال 1397 به بهره‌برداری رسیده است و حالا نوبت به افتتاح دسترسی ایستگاه به خط 6 فرا رسیده است. از لحاظ موقعیت شهری، این ایستگاه باعث تسهیل دسترسی همشهریان به بزرگراه جلال آل احمد، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران خواهد شد. نکته حائز اهمیت، قرار گرفتن ایستگاه تربیت مدرس در مرز محدوده شروع طرح ترافیک تهران و طرح زوج و فرد است که این امکان را به مسافران می‌دهد تا با استفاده از مترو به مقصد خود در داخل محدوده طرح ترافیک تردد نمایند.

ایستگاه بعدی ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی در تقاطع بزرگراه اشرفی اصفهانی و بلوار مرزداران، جنب خیابان پیامبر و بیمارستان پیامبران واقع شده است. با افتتاح این ایستگاه و برچیده شدن کارگاه مربوطه، محدوده‌های درخت‌کاری شده ضلع شمالی خیابان پیامبر و محدوده شمالی پلازای در حال طراحی محوطه ایستگاه، مجدداً در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

اما ایستگاه آهنگ که با معماری ویژه و متفاوتی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت، در محدوده بزرگراه شهید محلاتی واقع شده و امیدواریم این هدیه پایان سال، مورد قبول مردم نجیب تهران و خصوصاً اهالی منطقه 14 که بافت متراکم جمعیتی را دارا می‌باشد، قرار بگیرد. ضمناً قرار است در مجاورت این ایستگاه، طی سال‌های آینده مجتمع ایستگاهی احداث شود تا خدمتی شایسته در حوزه‌های تفریحی و خدماتی به شهروندان محدوده مذکور ارائه شود.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو