22 برد از 22 بازی؛ این بار نوبت سه گانه بردن تیم زنان بایرن مونیخ است؟

22 برد از 22 بازی؛ این بار نوبت سه گانه بردن تیم زنان بایرن مونیخ است؟


منبع: طرفداری

21

1399/12/25

14:24


22 برد از 22 بازی؛ این بار نوبت سه گانه بردن تیم زنان بایرن مونیخ است؟

به بهانه درخشش تیم زنان بایرن مونیخ در فصل جاری، نگاهی داریم به عملکرد این فصل از ابتدای فصل 21-2020 تاکنون

نگاهی به عملکرد تیم زنان بایرن مونیخ در نقل و انتقالات 

 تیم زنان بایرن مونیخ فصل گذشته را در رده دوم لیگ زنان آلمان به پایان رساند، در لیگ قهرمانان زنان اروپا، در یک چهارم نهایی به لیون باخت و در جام حذفی هم خیلی زود و توسط ولفسبورگ حذف شد. این اتفاقات باعث شد تا کارین دانر مدیر تیم بانوان بایرن مونیخ را به فکر این بیندازد، تا تغییراتی اساسی را در تیم اجرا کند.

کارین دانر مدیر تیم زنان بایرن مونیخ در کنار اولی هونس

به همین منظور بایرن مونیخ به جای ملانی لوپز کاپیتان فصل قبل تیم زنان بایرن مونیخ، که حاضر به تمدید قراردادش نشد تا با پرنیل هاردر در تیم زنان چلسی هم بازی شود، سارا زادرازیل را به خدمت گرفت. اما این تازه شروع ماجرا بود. جدایی لوپز، به سیدنی لوهمان بازیکن تیم دوم بایرن مونیخ این فرصت را داد که به تیم اصلی برسد. از دیگر نقل و انتقالات مهم، انتقال مارینا هگرینگ، لیا شولر و کلارا بول به تیم بانوان بایرن مونیخ بود (البته این بازیکنان در لیگ قهرمانان زنان اروپا فصل گذشته و در مرحله یک چهارم نهایی، برای بایرن به میدان رفتند که به دلیل مشکلات باشگاه ها بود و گرنه آنها خرید هایی برای فصل جدید بودند). شولر، لواندوفسکی تیم بانوان شد. او با گذشت زمان در تیم جا افتاد و حالا با 10 گل زده، در رده سوم جدول گلزنان بوندسلیگا بانوان است. کلارا بول که تنها 19 سال دارد با بازی خوب خودش کمک بسیار زیادی به تیم کرده است. اما به جرات میتوان گفت بهترین خرید تیم بانوان بایرن مونیخ، مارینا هگرینگ بود. هگرینگ بعد از اضافه شدن به قلب خط دفاعی تیم بانوان بایرن، تاثیر کم نظیری را در تیم گذاشت.از دیگر خرید های تیم بانوان بایرن مونیخ میتوان به آسوی اشاره کرد.

کلارا بول بازیکن تیم زنان بایرن مونیخ 

لیا شولر بازیکن تیم زنان بایرن مونیخ 

مارینا هگرینگ بازیکن تیم زنان بایرن مونیخ 

مروری بر نتایج عجیب و شگفت انگیز زنان بایرن مونیخ 

همه چیز از هفته اول بوندسلیگا زنان و بازی مقابل تیم سَند آغاز شد. در این بازی تیم بایرن مونیخ با نتیجه 6 بر 0، سند را در هم کوبید. رقابت در بوندسلیگای زنان جذاب و شانه به شانه ادامه پیدا میکرد،اما در هفته ششم همه چیز عوض شد. ولفسبورگ که تا وقت های اضافی نیمه دوم از فرایبورگ پیش بود، دروازه اش باز شد تا 2 امتیاز حساس این بازی را از دست بدهد. همه چیز تا هفته نهم و شاید بزرگترین بازی فصل، شانه به شانه پیش میرفت اما در این بازی همه چیز عوض شد. ولفسبورگ در خانه بایرن مونیخ با نتیجه 4 بر 1 شکست خورد تا فاصله بایرن با ولفسبورگ به 5 امتیاز برسد.

پیروزی تیم زنان بایرن مونیخ در برابر ولفسبورگ 

تا هفته شانزدهم، اتفاق عجیبی رخ نداد و هر هفته بایرن و ولفسبورگ موفق شده اند تا حریفان خود را شکست دهند.

جدول بوندسلیگای زنان تا پایان هفته شانزدهم 

در جام حذفی و در دور اول بایرن با نتیجه 2 بر 0 از صد تیم دسته دومی کارل زیس جنا گذشت و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. در این مرحله زنان بایرن با نتیجه سنگین 13 بر 0 تیم والدورفر، را شکست دادند و به یک چهارم نهایی صعود کردند. در لیگ قهرمانان زنان اروپا، تیم زنان بایرن مونیخ در مرحله یک شانزدهم نهایی و در مجموع دو بازی رفت و برگشت، آژاکس را با نتیجه 6 بر 1 شکست دادند.در مرحله یک چهارم نهایی بایرن، با نتیجه 9 بر 1 در مجموع دو بازی، تیم کازیقورت قزاقستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد، که در این مرحله، باواریایی ها باید با تیم روزنگرد سوئد دیدار کنند.

مروری بر آمار و ارقام 

​​​​​​ ​​​​​​بایرن در تمامی بازی های خود در این فصل (در همه رقابت ها) به پیروزی رسیده است. در بوندسلیگا که کلا 22 هفته دارد، آنها 16 بازی را برگزار کرده اند که در هر 16 بازی پیروز شده اند. تا به حال هیچ تیمی نتوانسته است با رکورد صد در صد پیروزی قهرمان بوندسلیگای زنان شود! نکته عجیب تر اما تعداد گل زده های بایرن است.  آنها در 16 بازی 62 گل زده اند و تنها 3 گل (2 تای آنها از روی نقطه پنالتی بوده است) دریافت کرده اند. همچنین در دو بازی جام حذفی 15 گل زده اند و هنوز گلی را دریافت نکرده اند. در لیگ قهرمانان زنان اروپا و در 4 بازی ای که تا به حال انجام داده اند 15 گل به ثمر رسانده اند و تنها دو گل دریافت کرده اند. در مجموع این 22 بازی تیم زنان بایرن مونیخ 92 گل به ثمر رسانده است و تنها 5 گل را دریافت کرده است. 

عملکرد بازیکنان تیم زنان بایرن مونیخ 

لورا بنکارث دروازه بان تیم زنان بایرن مونیخ، در 21 بازی از 20 بازی، در تمامی رقابت ها به میدان رفته است و  توانسته است در 16 بازی کلین شیت کند، او کلا 5 گل دریافت کرده است که 2 تای آن از روی نقطه پنالتی بوده است.

لورا بنکارث دروازه بان تیم زنان بایرن مونیخ 

لیا شولر مهاجم تیم زنان بایرن مونیخ نیز در 19 بازی (در تمام رقابت ها) 17 گل را برای تیم بانوان بایرن مونیخ به ثمر رسانده است.  البته نباید نقش ینس شوئر، سرمربی تیم زنان بایرن مونیخ که نتایج بسیار خوبی را کسب کرده است، را فراموش کرد. 

ینس شوئر سرمربی تیم زنان بایرن مونیخ 

بازی های مهم و احتمالی تیم زنان بایرن مونیخ 

تیم زنان بایرن مونیخ جمعه شب در یک چهارم نهایی جام حذفی در مقابل هوفنهایم قرار خواهد گرفت و در صورت پیروزی، روز 14 یا 15 فروردین و در نیمه نهایی به مصاف برنده بازی وردربرمن و ولفسبورگ خواهد رفت. در بوندسلیگا باتوجه به بازی های در پیش بایرن و ولفسبورگ احتمالا بازی هفته 20 دو تیم میتواند تکلیف قهرمان را مشخص کند و در لیگ قهرمانان زنان اروپا، در صورت پیروزی بانوان بایرن مونیخ در برابر روزنگرد آنها باید در نیمه نهایی با برنده چلسی و ولفسبورگ دیدار کنند. 

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو