زنجان نروید

9

1399/12/25

14:54


سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با توجه به تاثیر جدی سفرهای بین شهری در افزایش شیوع بیماری از هموطنان می‌خواهیم در نوروز ۱۴۰۰ از هرگونه اقدام به سفر به شهرستان‌های استان زنجان خودداری کنند.

زنجان نروید

دکتر سیما سادات لاری، گفت: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در استان زنجان پایین تر از میانگین کشوری است میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان بالاتر از متوسط کشوری بوده و در مجموع وضعیت بیماری در این استان ناپایدار و شکننده است.

وی در ادامه تاکید کرد: درحال‌حاضر ۱۳۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان زنجان حضور دارند که ۲۱ نفر از آنها به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: از نقاط قوت مدیریت اپیدمی در زنجان می‌توان به تشکیل همتایاران پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، انجام اقدامات ویژه در راستای حمایت از گروه‌های آسیب پذیر استان و اجرای موفق طرح شهید سلیمانی اشاره کرد. ضمن تشکر از کادر درمان و سایر دستگاه‌های اجرایی استان امیدواریم با همکاری جدی مردم در عمل به پروتکل‌های بهداشتی شاهد پیشگیری از بروز خیز جدید بیماری باشیم.

وی گفت: با توجه از تاثیر جدی سفرهای بین شهری در افزایش شیوع بیماری از هموطنان می‌خواهیم در نوروز ۱۴۰۰ از هرگونه اقدام به سفر به شهرستان‌های استان زنجان خودداری کنید.

 

منبع: ایسنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو