نقش نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت بی بدیل است

10

1399/12/25

14:57


نقش نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت بی بدیل است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، دکتر "محمد نوذری" در دیدار با فرمانده و تنی چند از معاونان انتظامی استان ضمن تقدیر از تلاش های ارزشمند نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت در استان گفت: نیروی انتظامی نقش اساسی در رفع مشکلات استان ایفا کرده و در سایه امنیت است که سرمایه گذاری، توسعه ، نشاط و اقتدار کشور محقق می شود.

وی افزود: نقش نیروی انتظامی در رفع مشکلات استان اساسی و غیر قابل انکار بوده و ناجا در کنترل آسیب های اجتماعی بسیار موفق عمل کرده است.

استاندار ایلام با اشاره به بحث کنترل و مدیریت کرونا در استان خاطر نشان کرد:  کرونا یک چالش جهانی است و تمام ساختارهای جهان را تحت تأثیرقرار داده است.

وی یادآور شد: بیش از ۱۳ ماه است درگیر ویروس کرونا هستیم و اقدامات و نقش نیروی انتظامی در مقابله با کرونا غیر قابل انکار است و جای تقدیر و تشکر دارد چرا که ناجا در بحث محدودیت ترددها ، کنترل آرامستان ها و ورودی و خروجی شهرستان ها و استان اقدامات بسیار خوبی داشته است.

دکتر نوذری با اشاره به سه پیک کرونا در استان ابراز داشت: ما در بحث کرونا سه پیک را پشت سر گذاشته‌ایم و در آبان ماه  که پیک سوم و سخت ترین شرایط را در کشور شاهد بودیم بسیاری از عزیزان از جمله  مدافعین سلامت و بزرگان را از دست داده ایم.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر در ۴ ضلع خطرناک از نظر کرونا قرار گرفته ایم که اول بحث عراق است که در حال حاضر وضعیت خاصی قرار دارد و با توجه به این که چالش اصلی ما مرز است  آن را تعطیل کرده ایم.

وی افزود: مشکل دیگر ما استان خوزستان است که بیشتر شهرهای قرمز در خوزستان است که کنترل مسیرها را در دستور کار قرار دادیم.

دکتر نوذری با تأکید بر این که در دو هفته پیش رو برای کنترل پیک چهارم کرونا ، اقداماتی را در دستور کار قرار داده ایم تصریح کرد: انتظار دارم که مردم  و همه‌ مسئولان، صدا و سیما، خبرنگاران، بخشداران ، فرمانداران و دهیاران کمک کنند تا این مدت را خوب مدیریت و ان شاءالله از شکل گیری پیک چهارم جلوگیری کنیم.

وی افزود: در حال حاضر مردم برای خرید عید تردد دارند و باید در این ایام مدیریت شود، چادرزنی در طبیعت و  مراسم چهارشنبه سوری ممنوع است و  پنج شنبه  و جمعه آخر سال هم بایستی مدیریت و تدبیر شود.

استاندار ایلام با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه اجتماعی در استان صورت گرفته افزود: ما سند توسعه اجتماعی استان را تدوین نمودیم و در بحث آسیب های اجتماعی یک طرح کوتاه مدت یک ساله ، میان مدت دو ساله و بلند مدت ۴ ساله را تدوین کردیم.

وی با تأکید بر این که تمام تلاش ما این است که مسائل اجتماعی تبدیل به امنیتی نشود تصریح کرد: مهمترین مولفه توسعه امنیت پایدار امنیتی است که در سایه آن کشور توسعه و رشد یابد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: انتخابات یک کار جمعی است و در بحث امنیت انتخابات رسالت خطیری بر عهده نیروی انتظامی است  و وظیفه ما برگزاری انتخابات سالم است و همه بایستی  تلاش کنیم که انتخاباتی پرشور سالم و با حضور حداکثری برگزار نماییم#.


مطالب مشابه


تصویری


ویدئو