ژاوی: چه کسی بهتر از مسی برای شکستن رکوردم؛ امیدوارم مسی چندین فصل دیگر در بارسلونا بماند

منبع: طرفداری

11

1399/12/25

15:13


ژاوی: چه کسی بهتر از مسی برای شکستن رکوردم؛ امیدوارم مسی چندین فصل دیگر در بارسلونا بماند

ژاوی می گوید همیشه می دانسته لیونل مسی روزی رکورد او را خواهد شکست.

به گزارش طرفداری و به نقل از موندو دیپورتیوو، لیونل مسی امروز با حضور در دیدار مقابل هوئسکا برگ جدیدی در تاریخ بارسلونا را رقم خواهد زد. اگر مسی امشب در ترکیب تیمش به میدان برود، به رکورد 767 بازی در پیراهن بارسلونا می رسد و با ژاوی، تنها کسی که پیش از این توانسته بود به این رکورد برسد، برابری خواهد کرد. ژاوی در سال 2015 و بعد از فتح سه گانه از بارسلونا خداحافظی کرد اما می گوید از مدت ها قبل می دانسته کسی که رکوردش را خواهد شکست، لیونل مسی خواهد بود. او در این باره می گوید:

چه کسی بهتر از مسی. منصفانه است کسی که بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است و سال ها از پیراهن بارسا دفاع کرده است کسی باشد که رکورد بیشترین بازی در پیراهن بارسلونا را می شکند.

ژاوی نه تنها به خاطر شکسته شدن رکوردش ناراحت نیست بلکه می گوید:

باعث افتخارم است که بهترین بازیکن جهان و تاریخ فوتبال رکورد مرا بشکند. 

ژاوی که سابقه سال ها بازی در بارسلونا را دارد، شاهد رشد مسی در ترکیب آبی و اناری ها بوده است و در این باره می گوید:

تماشای بازی او لذت بخش است و خوشحالم که برای سال های طولانی در رختکن و بسیاری از مسائل دیگر در کنار مسی بودم. خوشحالم که مسی رکورد مرا می شکند چرا که با او دوست هستم. مسی همین است رقابت با او غیرممکن است چرا که او همیشه برنده می شود. می شد دید که مسی از رکورد من عبور می کند. اگر از بارسا نمی رفت واضح بود که بازی های زیادی برای تیم انجام می دهد و به رکوردم می رسد. او هنوز هم در شرایط خوبی قرار دارد و می تواند بازی های فراوان دیگری انجام دهد. 

ستاره سابق آبی و اناری ها می گوید که مانند سایر هواداران امیدوار است مسی قراردادش را با باشگاه تمدید کند.

امیدوارم او بازی های بسیار بیشتری برای بارسا انجام دهد و یک رکورد تاریخی به جای بگذارد. امیدوارم برای سالیانی طولانی در بارسا بماند و به تعداد بازی هایش اضافه کند، گل بزند و به باشگاه در کسب قهرمانی های بیشتر کمک کند. اگر این اتفاق بیافتد اتفاق خوبی برای همه خواهد بود. 

ژاوی می گوید که انتظار دارد سرجیو بوسکتس هم از رکورد او گذر کند. مربی باشگاه السد در این باره گفت:

بوسکتس هم از رکورد من گذر خواهد کرد چرا که هنوز باید بازی های زیادی برای بارسا انجام دهد. 

در حال حاضر ژاوی با 767 بازی رکورد بیشترین حضور در ترکیب بارسلونا را دارد و مسی امشب به رکورد او خواهد رسید. بعد از این دو نفر آندرس اینیستا با 674 بازی، سرخیو بوسکتس با 616 بازی، کارلس پویول  با 593 بازی، جرارد پیکه با 558 بازی و میگوئلی با 549 بازی قرار دارند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو