آب گران می شود؟

4

1399/12/25

15:16


معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تا امروز هیچ تصمیمی یا مصوبه‌ای برای افزایش آب‌بها در سال ۱۴۰۰ ابلاغ نشده است.

آب گران می شود؟

مسعود خشایی، معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران اظهارکرد: براساس مصوبه هیات وزیران بهای آب مشترکان خانگی در ابتدای امسال هفت درصد افزایش یافت و برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف، علاوه بر افزایش ۷ درصدی، ۱۶ درصد نیز به موجب مصارف بالاتر از الگوی مصرف آنها به بهای آب افزوده شد.

خشایی با بیان اینکه درآمد کسب شده از افزایش ۱۶ درصدی بهای آب پرمصرف‌ها در پروژه‌های هدررفت آب هزینه می‌شود، گفت: آنچه برای ما مهم است نگاه درآمدی نیست بلکه بحث بازدارندگی است و تاکنون نیز توانسته‌ایم نتیجه مثبتی دریافت کنیم به طوری که حدود ۴ الی ۵ درصد از تعداد مشترکان بد مصرف کاهش پیدا کرده است.

 معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: ۶ درصد مشترکان آب در کشور بدمصرف، ۳۴ درصد پرمصرف و ۶۰ درصد خوش مصرف هستند.

وی در خصوص حذف قبوض کاغذی گفت: نزدیک به ۱۰۰ درصد زیرساخت‌ها برای این مسئله آماده شده و ۹۵ درصد قبوض کاغذی را حذف کرده‌ایم و برای سال آینده براساس دستورالعمل‌ها هیچ قبض کاغذی صادر نخواهد شد.

خشایی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان افزایش تعرفه آب در سال ۱۴۰۰ گفت: تا امروز هیچ تصمیمی یا مصوبه‌ای برای افزایش آب‌بها در سال ۱۴۰۰ ابلاغ نشده و مصوبه هیات وزیران برای افزایش ۷ درصدی آب بها برای تمام مشترکان و افزایش ۱۶ درصدی برای مشترکان پرمصرف نیز با توجه به اینکه برای اجرا در فروردین ماه ۱۴۰۰ ابلاغ نشده، اجرا نخواهد شد.

منبع: ایرنا

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو