گرایش به قطرهای بزرگتر حتی در تایر خودروهای سدان

منبع: عصر خودرو

8

1399/12/25

15:19


گرایش به قطرهای بزرگتر حتی در تایر خودروهای سدان

به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، روند افزایشی گرایش مردم به خودروهای اس یوی وی نیاز به تایرهای بزرگتر را باعث شده است که معمولاً قیمت آنها بالاتر از تایر چرخ های خودروهای عادی است. دلیل دیگرِ افزایش هزینه های مربوط به تایر، می تواند افزایش جدید تعرفه های تجاری باشد.

در مطالعه ای که کانزومر ریپورتس در سال 2019 انجام داده معلوم شده است که مشتریان به طور متوسط برای تایر هر خودروی سدان، هاچبک، کوپه و مینی ون 137 دلار می پردازد که شامل دستمزد تعویض و نصب نمی شود و این دستمزد بستگی زیادی به موقعیت جغرافیایی دارد. اما قیمت هر تایر برای خودروهای اس یو وی 162 دلار است. وانت های پیکاپ هم از این گران تر است و تقریباً هر حلقه به طور متوسط 175 دلار آب می خورد.

البته عوامل متعددی روی قیمت گذاری تایرها مؤثرند. جان هیلی John Healy از مؤسسه تحقیقاتی نروث کست  Northcoast می گوید سهم کوچک اما قابل توجهی از فروش تایرها به صورت آنلاین انجام می شود و خرده فروشانی مثل وبسایت آمازون تأثیر «ملایمی» روی فروش تایر دارند.

برندهای خوشنامی مثل میشیلن، گودیر و بریجستون به تولید تایرهای با قطر بزرگتر را در دستور کار خود دارند چون علاوه بر خودروهای اس یو وی، وانت ها و پیکاپ ها، گرایش به قطرهای بزرگتر در خودروهای سدان هم بیشتر شده است.

چهار کشور در آسیای جنوب شرقی، تعرفه واردات تایر را افزایش داده اند تا به صنایع داخلی خود کمک کنند و همین امر باعث افزایش قیمت تایرها خواهد شد.

جیمز پیکاریلو James Picariello از تحلیل گران کیبانک  Keybanc می گوید: «تعرفه وضع شده 30 درصد است و این تعرفه روی حداقل 30 درصد از بازار مصرف تایر ایالات متحده تأثیر می گذارد. تأثیری که موقت نیست و در این صنعت می ماند.»

دانلود با کیفیت

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو