شرایط رفتن به دندانپزشکی در دوران کرونا

7

1399/12/25

15:31


کارشناس مسئول سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: ویروس کرونا به راحتی از طریق دهان، چشم و بینی منتقل می شود بنابراین برای رفتن به دندانپزشکی باید نکات بهداشتی را رعایت کرد.

شرایط رفتن به دندانپزشکی در دوران کرونا

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر مهین یاهوئیان اظهار کرد: رعایت بهداشت تنفسی و دست از مهم ترین موارد برای جلوگیری از بروز و انتقال ویروس است و به علت سرایت این بیماری، افرادی که دچار بیماری های ویروسی مثل آنفولانزا و کرونا هستند از رفتن به دندانپزشکی باید اجتناب کنند.

وی ضمن تاکید بر این که بیماران و مراجعه کنندگان هنگام ورود و خروج از کلینیک و مطب حتما دست های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه بشویند، افزود: اگر به آب و ‌صابون دسترسی ندارید از پد الکلی و محلول های ضدعفونی دست که حاوی حداقل ۶۰ درصد الکل است استفاده کنید.

دکتر یاهوئیان بیان داشت: در شرایطی که علائم سرفه، عطسه یا آبریزش بینی دارید، حتما ماسک و دستمال استفاده کنید و از افرادی که دچار این علائم نیز هستند دوری کنید همچنین تاحدامکان از بردن فرد همراه و وسایلی مانند کیف، کت و ... به داخل اتاق دندانپزشک خودداری کنید.

وی با اشاره به این که وسایل دندانپزشکی در هرنوبت در دستگاه اتوکلاو استریل می شود و وسایل مصرفی نیز یکبارمصرف هستند، گفت: رعایت نکردن موارد بهداشتی در درجه اول بیماری به کادر درمان منتقل می شود و نگرانی فقط برای بیمار نیست بلکه برای کادر درمان و پرسنل نیز می باشد بنابراین حتما به مکان های تمیز و مرتب مراجعه کنید و این اطمینان را داشته باشید که نکات بهداشتی رعایت می شود.

 

 

تصویری


ویدئو