پیش بینی قیمت طلا تا آغاز سال ۱۴۰۰

4

1399/12/25

15:45


نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از احتمال بالای ثبات قیمت طلا و سکه تا پایان سال خبر داد.

پیش بینی قیمت طلا تا آغاز سال ۱۴۰۰

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد: باوجود افزایش بهای اونس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخل تحت تاثیر روند نزولی نرخ ارز اندکی کاهش یافته است.

به گفته کشتی‌آرای، بازار طلا در آستانه عید به آرامش رسیده و قیمت‌ها نوسان چندانی ندارد و پیش‌بینی می‌شود این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد.

این فعال بازار طلا با اشاره به وضعیت تقاضا هم اظهار کرد: تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه نسبت به هفته گذشته اندکی افزایش یافته اما همچنان بازار در حالت رکود قرار دارد و وضعیت معاملات قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست.

او با پیش‌بینی قیمت‌ها تا عید بیان کرد: به نظر می‌رسد تا پایان سال طلا و سکه در قیمت فعلی ثابت بماند مگر اینکه شاهد اتفاق سیاسی یا اقتصادی خاصی باشیم که نرخ ارز را تحت تاثیر قرار دهد، در این صورت طلا و سکه هم دچار نوسان قیمت خواهد شد.

کشتی‌آرای با تشریح قیمت‌های امروز گفت: در جریان معاملات امروز بازار تهران قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۰میلیون و ۷۹۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۶۰۰هزار تومان رسید.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا اضافه کرد: امروز نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۶۵۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۲۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ همچنین بهای هر مثقال طلای ۱۷عیار چهار میلیون و ۵۲۳هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۴۴هزار تومان است.

منبع: اقتصاد آنلاین

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو