قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار شب عید اعلام شد

منبع: رکنا

9

1399/12/25

16:08


قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار شب عید اعلام شد

​به گزارش رکنا، مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی تهران در گفتگوی با رکنا ضمن انتقاد از ناهماهنگی در توزیع مرغ که به صف های طولانی منجر شده است، گفت: وضعیت تولید و تامین مرغ بازار خوب است. مردم هیچ شهری در ایران نباید مرغ غیر از 20 هزار و 400 تومان را خریداری کند.

همچنین حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی درخصوص قیمت مرغ در بازار گفت: در حال حاضر که مرغداران تولید خود را با نرخ مصوب عرضه می کنند، قیمت مرغ در بازار آزاد نباید بالاتر از ۲۱ تا ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شود.

قیمت تخم مرغ در بازار

رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار( میهن) ضمن بیان این که تولید کنندگان ما در وضعیت کنونی کشور همکاری و همراهی می کنند و حاشیه سود بسیار پایینی دارند، گفت: قیمت مصوب مرغ از درب مرغداری ها کیلویی 14 هزار تومان است اما با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا تولید کنندگان ما مرغ را زیر قیمت مصوب به قیمت 13 هزار و 300 تومان تا 13 هزار و 800 تومان به فروش می رسانند. یک شانه تخم مرغ 30 عددی درب مرغداری بین 26 تا 27 هزار تومان فروخته می شود که براین اساس قیمت یک شانه تخم مرغ 30 عددی در مغازه ها و فروشگاه ها باید بین 30 تا 32 هزار تومان به فروش برسد.

صدرا علی اکبرخانی در ادامه گفت: اگر قیمت تخم مرغ بیش از 30 تا 32 هزار تومان در بازار به دست مردم می رسد، دستگاه های نظارتی باید بر کار خرده فروشی ها و فروشگاه ها نظارت کنند. ما آمادگی این را داریم که به هر مجموعه ای تخم مرغ شانه ای 26 تا 27 هزار تومان تحویل دهیم. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو