لوئیز انریکه: حضور راموس در جام جهانی 2026؟ فکر می کنم اشتباه شنیدید، او گفت 2046

منبع: طرفداری

8

1399/12/25

17:00


لوئیز انریکه: حضور راموس در جام جهانی 2026؟ فکر می کنم اشتباه شنیدید، او گفت 2046

لوئیز انریکه در کنفرانس خبری خود بیان کرد که به نظر او دو لیگ اسپانیا و انگلیس، قدرتمندترین لیگ ها هستند.

لوئیز انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا پس از اعلام لیست این تیم برای بازی های ملی ماه مارس در کنفرانسی خبری حاضر شد و در مورد این لیست صحبت کرد. به گزارش طرفداری، لوئیز انریکه در این کنفرانس خبری در مورد تیم ملی زیر 21 سال اسپانیا و حضور بازیکنان این تیم در تیم ملی بزرگسال اسپانیا، گفت:

از این فرصت استفاده می کنم تا از لوئیز دلافوئنته (سرمربی تیم ملی زیر 21 سال اسپانیا) که هر بار گزینه هایش برای انتخاب کمتر از قبل می شود، عذرخواهی کنم. همیشه بین تیم های پایه و تیم بزرگسال ارتباط مستقیمی وجود داشته است. این به دلیل سطح بالای بازیکنان و مربیان تیم های پایه است. من به سن بازیکنان نگاه نمی کنم، ما بازیکن 35 ساله داریم و بازیکن 18،19 یا 20 ساله هم داریم. من به عملکرد بازیکنان توجه می کنم.

کپا آریزابالاگا، اریک گارسیا و پست دفاع راست؟

ما با هر موردی جداگانه و متفاوت برخورد می کنیم. در هر دو مورد درست است، اریک به دلیل شرایط حرفه ای موجود زیاد فرصت بازی پیدا نمی کند و این ریسکی است که او تصمیم گرفت که بپذیرد. او در فرم خوبی نیست اما ما به اریک اعتماد کامل داریم و او بازیکن بسیار مهمی برای تیم ملی خواهد بود. علی رغم شرایطی که دارد، او می تواند به تیم کمک زیادی بکند. فقط پدرو پورو در پست دفاع راست دعوت شده است، ما مصدومان زیادی در این پست داریم و من تا لحظه آخر شک داشتم. اما با بازیکنانی که ما داریم یا از طریق تغییر سیستم یا از طریق تغییر پست بازیکنان، بازیکن دیگری را برای بازی در این پست تطبیق خواهیم داد.

اهمیت این لیست با توجه به مسابقات یورو؟

نمی دانم. این درست است که بازیکنانی مانند آداما ترائوره، کپا آریزابالاگا، رگیلون و مرینو در این لیست حضور ندارند، کسانی که برای مسابقات یورو ممکن است در این لیست باشند. همچنین بازیکنانی هستند که اکنون در لیست تیم حضور دارند و ممکن است برای مسابقات یورو دعوت نشوند. پائو تورس را نیز فراموش کردم که دعوت نشد چون نمی خواستیم در مورد او ریسک کنیم. بر اساس عملکردش و دقایق زیاد بازی او در این فصل، تصمیم گرفتیم که به او فشار نیاوریم.

آنسو فاتی؟

پیام من به تمام بازیکنان تیم ملی که مصدوم هستند این است که امیدوارم هر چه زودتر ریکاوری کنند. سپس عملکرد آن ها نشانگر این خواهد بود که شانس دعوت شدن به تیم ملی را دارند یا خیر.

رونالد کومان؟

به نظرم استفاده از بازیکنان جوان آکادمی و باور به آن ها بسیار خوب است. چنین کاری دشوار است اما به نظر من بسیار خوب است. در پایان، مربیان با نتایجی که کسب می کنند قضاوت می شوند.

راموس و حضور احتمالی او در جام جهانی 2026؟ یورو آخرین حضور او خواهد بود؟

فکر می کنم اشتباه شنیدید، او گفت 2046. اگر یک نفر باشد که بتواند به جام جهانی 2026 برسد، آن فرد راموس است. اگر او چنین حرفی زده و چنین اعتقادی دارد، هر کسی که در آن زمان سرمربی تیم ملی باشد، از داشتن بازیکنی مانند سرخیو خوشحال می شود. در مورد آینده او حرفی برای گفتن ندارم، این موضوع به من ربطی ندارد. چیزی که من می دانم این است که بهترین کاری که یک انسان می تواند انجام دهد، تمرکز روی زمان حال است. آینده نامشخص است. در حال زندگی کن و سعی کن از آن لذت ببری.

احتمال تغییر سیستم بازی تیم ملی؟ اونای سیمون دروازه بان فیکست است؟

این ها اطلاعاتی هستند که من به شما و در نتیجه به مربیان رقیب می دهم. من نمی خواهم هیچ گونه سرنخی به رقیبان بدهم، نیازی نیست پیشگو باشید تا بتوانید بگویید که کدام بازیکن در پست دفاع راست بازی می کند. در مورد اونای سیمون هم خیر، من هیچ دروازه بان اصلی ای ندارم.

جوردی آلبا؟

در مورد جوردی چیز زیادی برای گفتن ندارم. او یک سری ویژگی های بسیار خوب دارد و بعضی از ویژگی های او نیز چندان خوب نیستند. این که او را به خوبی می شناسم، برای من نکته مثبتی است. خوشحالم که او به تیم ملی برگشته است، هیچ کسی به سطح آلبا شک ندارد.

 افت احتمالی فوتبال اسپانیا؟

من چنین نظری ندارم. من فکر می کنم که فوتبال اسپانیا در سطح فوتبال انگلیس است و این دو به نظر من، قدرتمندترین لیگ ها هستند.

سرخیو راموس، تنها نماینده رئال مادرید در تیم ملی؟

من حتی نمی دانم که اکنون کدام باشگاه بیشترین نماینده را در تیم ملی دارد. این که سه بازیکن از بارسا دعوت شده است اتفاقی است و من به این موضوع اهمیتی نمی دهم. این که از کدام باشگاه بازیکن بیشتری دعوت شود اهمیتی ندارد و من نسبت به این موضوع بی تفاوت هستم.

برایان خیل و توانایی او برای بازی در چند پست؟

من چندین بازیکن را در اختیار دارم که قابلیت بازی در چند پست را دارند مثل اولمو، اویارزابال، کانالس، پدری، برایان، یورنته و پدرو پورو اما آن ها انتخاب شده اند تا در پست اصلی خود بازی کنند. مهم ترین چیز این است که عملکرد تیمی خوبی در دفاع و حمله داشته باشیم. چیزی که از برایان می خواهیم این است که همان کاری که در باشگاهش و تیم ملی زیر 21 سال انجام داده است را انجام دهد و آن دید خوب و هوش دفاعی او در هنگام تحت فشار بودن است.

مقایسه پدری و اینیستا؟

فکر می کنم که بهترین چیز این است که پدری به پدری بودن ادامه دهد که این نکته اهمیت زیادی در فیکس شدن او در باشگاهش و دعوت شدنش به تیم ملی داشته است. نگاه کردن به بازی اینیستا خوب است و مطمئناً از این کار چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.


همچنین بخوانید:

لیست تیم ملی اسپانیا برای بازی های ملی مارس 2021 اعلام شد


 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو