پپ گواردیولا: فتح چهار گانه واقع گرایانه نیست؛ هدف فعلی ما پیروزی در دیدار فردا است

منبع: طرفداری

7

1399/12/25

17:15


پپ گواردیولا: فتح چهار گانه واقع گرایانه نیست؛ هدف فعلی ما پیروزی در دیدار فردا است

مربی منچسترسیتی معتقد است فتح تمام جام ها در مسابقات این فصل هدفی غیرواقع بینانه است.

پپ گواردیولا، مربی منچسترسیتی با حضور در کنفرانس خبری پیش از دیدار تیمش در لیگ قهرمانان مقابل مونشن گلادباخ، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

در مورد رحیم استرلینگ

طبیعی است که وقتی در ترکیب قرار نمی گیرد ناراحت باشد و انتظار ندارم از این موضوع خوشحال باشند. این اتفاق از زمان اختراع فوتبال افتاده است. رحیم بازیکن مهمی برای ما بوده و هست و برای این مسابقه به همراه تیم به مجارستان سفر خواهد کرد. اتفاق خاصی در مورد او نیافتاده است. فقط در ترکیب نبود. همین. گاهی اوقات در طول فصل به طور مثال وقتی به استمفوردبریج رفتیم فقط 14 بازیکن داشتیم و انتخاب بازیکنان آسان بود. در حال حاضر همه خوشحال هستیم و 20 بازیکن فوق العاده داریم که نیمکت کردن هر یک از آنها واقعا بی انصافی است. آنها را دوست دارم و تنها دلیلی هستند که در این جایگاه قرار داریم.

در مورد قهرمانی در تمام تورنمنت ها

من از زینچنکو بزرگتر و باتجربه ترم و با نظر او در مورد قهرمانی در تمام تورنمنت ها موافق نیستم. در حال حاضر زینچنکو باید فقط نگران بازی فردا باشد. تا به حال چهار قهرمانی در یک فصل برای هیچ تیمی در انگلیس اتفاق نیافتاده است. باید با این فشار کنار بیایند. بازیکنان باید بدانند وقتی در تیمی مثل سیتی بازی می کنند وقتی شکست بخورند واکنش خوبی دریافت نمی کنند. آنها باید فقط ببرند اما فتح چهار گانه واقع گرایانه نیست. نمی توان گفت تا پایان فصل چه اتفاقی می افتد اما به طور معمول چنین اتفاقی نخواهد افتاد چون قبلا هیچوقت اتفاق نیافتاده است. کار ما این است که بازی همیشگی مان را انجام دهیم و فردا مقابل مونشن گلادباخ قرار بگیریم در حال حاضر تنها نگرانی من در مورد این مسابقه است.

در مورد شانس قهرمانی سیتی در لیگ قهرمانان

سعی می کنیم فردا به پیروزی برسیم و به یک چهارم نهایی صعود کنیم. در حال حاضر تنها هدف ما همین است.

در مورد آماده ترین سیتی در اختیار پپ

در حال حاضر آنها بدترین تیم هستند. تیم هایم در فصول قبل به قهرمانی های زیادی رسیدند اما این تیم هنوز چیزی نبرده است. فشار زیادی برای نتیجه گرفتن و قهرمانی روی ما وجود دارد و باید ثابت کنیم توانایی انجام این کار را داریم.

در مورد برناردو سیلوا

کاملا از او راضی هستم. امیدوارم او هم از روند بازی و پستش راضی باشد. او به چندین دلیل بازیکن بسیار مهمی برای ما است. از همان روز اولی که سیلوا را خریدیم از سطح عملکرد این بازیکن رضایت دارم. به جز چند مقطع در فصل پیش که او اندکی افت کرد، برناردو فوق العاده بوده است. او بازیکنی است که صرف نظر از شرایط شخصی اش می توانیم داخل و بیرون از زمین رویش حساب کنیم.

در مورد عملکرد بازیکنان

همیشه به بازیکنانی نیاز دارم که عملکرد بهتری داشته باشند و بهترین باشند. اگر بازیکنان عطش بهتر شدن و بازی در تک تک دقایق را نداشته باشند، خوشحال نخواهم شد. عملکردمان، فراز و نشیب ها و همه این ها به خاطر عملکرد بازیکنانمان است. بازیکنان همه دوست دارند فیکس باشند. دوست دارم ناتان آکه هم به زودی به ترکیب اضافه شود. او در این مسابقه با ما به مجارستان می آید و به زودی در دسترس خواهد بود. بازی دادن به 11 یا 12 بازیکن فیکس کار آسانی است اما با توجه به جایگاه فعلی مان کار سختی داریم و باید عملکرد بهتری در این مقطع فصل داشته باشیم. می خواهم بازیکنانم فردا عطش برد داشته باشند. بردن در مسابقات به روحیه بازیکنان کمک می کند و همه دوست دارند بازی کنند.

در مورد بسته نگه داشتن دروازه در لیگ قهرمانان

گل نخوردن در تمام مسابقات اهمیت زیادی دارد. درست است که در گذشته خوب بودیم اما دلیل نمی شود در آینده هم خوب باشیم. در بازی های قبلی گل خوردیم . هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و باید اشتباهاتمان را به حداقل برسانیم. می دانیم اگر اشتباه کنیم ما را تنبیه خواهند کرد. بورسیا توانایی این کار را دارد با این وجود برای پیروزی در مسابقات به مجارستان می رویم.

در مورد بازی فردا

بازی فردا با نتیجه دو بر صفر به سود ما آغاز می شود اما یک بازی کاملا جدید و متفاوت است. می دانیم مونشن گلادباخ چه توانایی دارد. از سامر گرفته تا تورام. آنها بازیکنان خوبی دارند ولی از نتوانستند نتیجه خوبی بگیرند. این دیدار برای آنها مثل یک فینال است چون چیزی برای از دست دادن ندارند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو