آواتار یک بار دیگر به پرفروش ترین فیلم تاریخ تبدیل شد

منبع: گجت نیوز

13

1399/12/25

17:56


آواتار یک بار دیگر به پرفروش ترین فیلم تاریخ تبدیل شد

فیلم آواتار – Avatar با اکران مجدد در سینماها، یک بار دیگر توانست در جایگاه نسخه پرفروش ترین فیلم‌های تاریخ قرار بگیرد و رقیب اصلی‌اش را شکست دهد.

فیلم آواتار موفق شد در کمتر از دو سال، فیلم انتقام جویان: آخر بازی را کنار بزند و رکوردهای فروش تاریخ را جا به جا کند.

این اثر بلاک باستری جاه طلبانه و نوآورانه در سال ۲۰۰۹ به نمایش سینماها در آمد و با کمک تکنولوژی سه بعدی، به یک پدیده بزرگ تبدیل شد. آواتار با فروش ۲.۷۸۸ میلیارد دلار، با قاطعیت در صدر جدول عناوین پرفروش سینمایی قرار گرفت. این فیلم که رکورد اثر قبلی جیمز کامرون یعنی تایتانیک را شکسته بود، عددی را ثبت کرد که به نظر می‌رسید تا مدت‌ها شکسته نشود.

آواتار

در سال‌های اخیر، چندین اثر بودند که به رکورد آواتار نزدیک شدند اما در نهایت این فیلم انتقام جویان: آخر بازی بود که به عنوان بیست و دومین قسمت از دنیای سینمایی مارول (MCU)، سرانجام آن را کنار زد. اونجرز، توانست ۲.۷۹۷ میلیارد بفروشد و از آواتار عبور کند اما فاصله زیادی میان آن‌ها ایجاد نشد. تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که برتری انتقام جویان شکننده است و از آنجایی که اثری همچون آواتار، معمولا به دلایل مختلفی همچون سالگرد و غیره اکران مجدد می‌شود، می‌توان انتظار داشت که بتواند جایگاه نخست را پس بگیرد.

آواتار حالا پرفروش ترین فیلم تاریخ است 

با تشکر از اکران دوباره آواتار در کشور چین، این فیلم توانست در دو روز، ۸.۹ میلیون دلار بفروشد که مجموع فروش آن را به ۲.۷۹۸ میلیارد دلار رساند و از اونجرز عبور کرد. فروش این فیلم، اخیرا به ۲.۸۱۰ میلیارد دلار رسیده که ۱۳ میلیون دلار بیشتر از انتقام جویان است و حاشیه امن خوبی برای آن ایجاد کرده.

آواتار

مورد استقبال قرار گرفتن آواتار در چین، اتفاق خوبی برای دیزنی است، خصوصا حالا که مدت زمان زیادی تا انتشار قسمت دوم باقی نمانده. قسمت اول، توانسته بود ۲۰۳ میلیون دلار در چین فروش داشته باشد که رقم خوبی به حساب می‌آید اما بازار سینمایی این کشور در سال‌های اخیر، پیشرفت چشمگیری داشته و به یکی از قطب‌های جهان تبدیل شده است. برای مثال، فیلم آخر بازی در همان هفته ابتدایی، ۳۳۱ میلیون دلار در چین فروش داشت یا فیلم کارآگاه محله چینی ۳ (Detective Chinatown 3) در سه روز اول، ۳۹۸ میلیون دلار فروخت.

با اینکه بسیاری از طرفداران دنیای سینمایی مارول، از این رکورد جدید آواتار ناراحت هستند اما کار فیلم آخر بازی هنوز به پایان نرسیده و این اثر می‌تواند در سال‌ها آتی با اکران‌های مجدد، یک بار دیگر جایگاه اول را پس بگیرد. اما تا اطلاع ثانوی، اثر عظیم پرطرفدار جیمز کامرون، پادشاه بلامنازع باکس آفیس جهان خواهد بود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو