وزیر صمت: پرتقال و سیب با قیمت ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان عرضه می‌شود

7

1399/12/25

18:19


وزیر صمت گفت: ستاد تنظیم بازار اختیاری در رابطه با تنظیم بازار ندارد و هیچ ابزاری برای اعمال نظارت بر بازار کالا‌های مختلف در دست این ستاد نیست.

وزیر صمت: پرتقال و سیب با قیمت ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان عرضه می‌شود

علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت در جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق مجلس که با موضوع بررسی توزیع و تامین کالا‌های اساسی برگزار شد، افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید مرغ را در اختیار ما بگذارد تا توزیع کنیم، ​، ولی متاسفانه بخشی از مرغ خارج از شبکه توزیع به بازار می‌آید و نرخ مصوب در آن رعایت نمی‌شود.

وی گفت: از امروز مقرر شد مرغ در کشتارگاه قیمت‌گذاری شود و مسیر آن تا رسیدن به میادین فروش به طور دقیق مورد رصد قرار گیرد.

رزم حسینی افزود: همچنین مقرر گشته برای رفع نیاز بازار مرغ ۵۰ هزار تن از این محصول به کشور وارد شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اینکه این موضوع جزو وظایف وزارت صمت نیست، اما تامین میوه برای مردم صورت گرفته و درحال‌حاضر پرتقال و سیب با نرخ ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان عرضه می‌شود.

رزم حسینی افزود: البته ملاک مغازه‌های میوه فروشی بالای شهر نیستند چرا که آنها سرقفلی سنگین دارند و میوه را به صورت دست چین عرضه می‌دهند به همین دلیل نرخ میوه در این مغازه‌ها گران می‌شود.

منبع: واحد مرکزی خبر

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو