ظریف: سرمای کرونا و تحریم در آستانه زوال است

منبع: برترین ها

9

1399/12/25

19:21


وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی در جمع سفرای خارجی مقیم تهران با اعلام اینکه امروز سرمای کرونا و سرمای تحریم در آستانه زوال است، تأکید کرد که بحران کرونا باید به همه آموخته باشد که نمی‌توان با رنج یکدیگر شاد بود.

خبرگزاری تسنیم: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه طی سخنانی در مراسم نوروز 1400 با حضور سفرای خارجی مقیم تهران اعلام کرد که امروز سرمای کرونا و سرمای تحریم در آستانه زوال است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام این مطلب تأکید کرد: دنیا یک قدر قدرت دارد و آن ذات حضرت باری تعالی است. باید بپذیریم که بعد از یکسال تحمل این درد و رنج، آینده ما [ملت‌های جهان] جدایی ناپذیر است.

وی ادامه داد: باید بدانیم که پیشرفت در کنار عقب ماندگی، غنا در کنار فقر، ناامنی در کنار امنیت، صلح در کنار جنگ قابل جمع نیست.

ظریف اضافه کرد: این نوروز است که با ما می آموزد که با طبیعت همراه شویم. از خداوند بخواهیم که همانگونه که طبیعت را می چرخاند و نو می کند قلب های ما را نو کند. کرونا باید به همه ما آموخته باشد که نمی توانیم با رنج یکدیگر شاد باشیم. باید نگرش های کهنه و پوسیده را با آغار قرن پانزدهم، کنار بگذاریم.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو