تزریق واکسن آسترازنکا لخته خون در بدن ایجاد می کند؟

منبع: رکنا

10

1399/12/25

19:35


تزریق واکسن آسترازنکا لخته خون در بدن ایجاد می کند؟

شرکت آسترازنکا اعلام کرد در بررسی اطلاعات ایمنی افراد واکسینه شده با محصول تولیدی این شرکت و دانشگاه آکسفورد، هیچ شواهدی از افزایش ریسک لخته‌های خونی وجود ندارد.

به گزارش رکنا، بررسی آسترا زنکا بیش از ۱۷ میلیون دریافت کننده واکسن مذکور در انگلیس و اتحادیه اروپا را در برگرفته و پس از آن انجام شده که مقامات ارشد بهداشتی در برخی کشورها به دلیل مشکلات ایجاد لخته خون، واکسیناسیون با محصول این شرکت را متوقف کردند.

در بیانیه این شرکت آمده است: بررسی دقیق تمام اطلاعات ایمنی موجود از بیش از ۱۷ میلیون فرد واکسینه شده در اتحادیه اروپا و انگلیس با واکسن کووید ۱۹ آسترازنکا نشان داده هیچ شواهدی از افزایش ریسک آمبولی ریوی، ترومبوز ورید عمقی یا ترومبوسیتوپنی در گروه‌های سنی تعیین شده، دسته یا کشور خاصی دیده نشد.

این در حالی است که مقامات در ایرلند، دانمارک، نروژ، ایسلند و هلند استفاده از واکسن آسترازنکا را به دلیل ایجاد لخته‌های خونی متوقف کرده‌اند.

حال آنکه آژانس دارویی اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده هیچ شواهدی نشان نمی‌دهد که لخته‌های خونی توسط واکسن آسترازنکا ایجاد شده باشند. سازمان جهانی بهداشت نیز روز جمعه همین امر را اعلام کرده بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو