بغداد از تکمیل توافق خطوط ریلی با ایران خبر داد

منبع: برترین ها

9

1399/12/25

19:36


نخست‌وزیر عراق ضمن اشاره‌ به کاهش نیروهای بیگانه در خاک این کشور، اعلام کرد که توافق خطوط ریلی عراق و ایران تکمیل شده است.

خبرگزاری فارس: «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، امروز (دوشنبه)، در مقر وزارت خارجه عراق از تکمیل توافق خطوط ریلی با ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، نخست‌وزیر این کشور ضمن اشاره به اینکه «‌گفت‌و‌گوی راهبردی با آمریکا فعال شده است»، گفت «ما موفق شده‌ایم تعداد نیروهای بیگانه را ۶۰ درصد کاهش دهیم».

بغداد از تکمیل توافق خطوط ریلی با ایران خبر داد

دور جدید گفت‌وگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد) در دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا، به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد و دو طرف در خصوص موضوعات مختلفی بویژه خروج نیروهای نظامی آمریکایی از عراق گفت‌و‌گو کردند.

مصطفی الکاظمی در بخش دیگری از اظهاراتش به روابط بغداد با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی اشاره کرد گفت که بغداد با این کشورها در زمینه‌های گوناگونی روابط دارد.

وی همچنین به ایران اشاره کرد و خبر داد: «توافق خطوط ریلی میان عراق و ایران را تکمیل کردیم. این موضوع باعث خواهد شد که عراق به شمال چین متصل و فرصت‌های اقتصادی بسیاری ایجاد شود».

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو