جامعه پزشکی از ایرانسل بابت حمایت از مدافعان سلامت تجلیل کرد

منبع: گجت نیوز

8

1399/12/25

22:11


جامعه پزشکی از ایرانسل بابت حمایت از مدافعان سلامت تجلیل کرد

وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از جامعه پزشکی کشور از ایرانسل بابت حمایت از مدافعان سلامت در راستای مسئولیت اجتماعی تجلیل کردند.

در حالی که به یک سالگی شیوع ویروس کرونا در ایران رسیده‌ایم، با برگزاری مراسمی، وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی از اهتمام ویژه ایرانسلی‌ها به همراهی و حمایت از مدافعان سلامت در راستای مسئولیت اجتماعی تقدیر به عمل آوردند و لوح ویژه‌ای را به مدیرعامل ایرانسل اهدا کردند. این مراسم با عنوان «اختتامیه رویداد کرونا روایت و تجلیل از حامیان مدافعان سلامت» در صبح روز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، دکتر محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، دکتر ایرج حریرچی معاون کل و دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، امیر سرتیپ ابراهیم گلفام دبیر قرارگاه مبارزه با کرونای ستاد کل نیروهای مسلح و تعدادی از مدیران، پیشکسوتان و فعالان عرصه سلامت و رسانه از جمله عادل فردوسی پور در این مراسم حضور داشتند.

این رویداد با هدف ثبت و ضبط رویدادها و مجاهدت‌های دوران مبارزه با کرونا به زبان هنر، در دو بخش جشنواره «کرونا روایت یک سال همدلی و ایثار» و «ارتقای سلامت جامعه و مسئولیت اجتماعی» توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی برگزار شد. در بخش دوم این رویداد از شرکت ایرانسل به دلیل همراهی و حمایت از مدافعان سلامت و جامعه پزشکی، با اهدای لوح ویژه تجلیل شد. در بخش کرونا روایت هم ۸ هزار اثر در جنبه‌های مختلف هنری داوری شدند و از آثار برتر تقدیر شد. در این مراسم همچنین از کتاب «کرونا روایت» (در چندین مجلد) و کتاب «نبرد ناشناخته» رونمایی شد.

اهدای لوح تقدیر به ایرانسل

در لوح ویژه‌ای که به دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل اهدا شد و به امضای دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران رسیده، آمده است:

حماسه مدافعان سلامت محقق نمی‌شد اگر فرهنگ ایثار و همدلی در فرهنگ ملی-مذهبی ما جاری نبود. به عنوان نماینده جامعه پزشکی ایران از همراهی و حمایت شما در یک سال اخیر قدردانی می‌کنیم و بر این باور هستیم که خدمات و همراهی شما در حوزه مسئولیت اجتماعی، به ویژه سلامت ایرانیان، همچنان ادامه خواهد داشت.

آقای ظریف، وزیر امور خارجه، طی سخنانی در این رویداد گفت ویروس کرونا نشان داد که چقدر جهان به هم پیوسته است و در دنیای جهانی شده، نمی‌توانیم با فشار بر دیگران، برای خود آینده بسازیم. وی ابراز امیدواری کرد که با خرید و تولید واکسن، قرن جدید، با عبور موفقیت‌آمیز از دو ویروس مهلک تحریم و کرونا، قرن خوبی برای همه ما باشد. همچنین رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور هدف از برگزاری این رویداد را زنده نگه داشتن یاد شهدای سلامت، ثبت لحظات ماندگار مبارزه با کرونا و تقدیر از حامیان و مدافعان نظام سلامت عنوان کرد.

شهردار تهران هم در این رویداد، تاب‌آوری شهرها در برابر همه‌گیری بیماری کرونا را یک مقیاس مهم جهانی دانست و گفت که خوشبختانه در تهران وضعیت آبرومندی داشتیم و ان‌شاءالله با انجام واکسیناسیون مناسب، این پرونده را به خوبی ببندیم. معاون کل وزارت بهداشت نیز در این مراسم با بیان این که کرونا فقر ناشی از سلامت را تشدید کرده است و ما باید خیلی حواسمان به جیب مردم باشد، گفت در برابر شهدای سلامت، سر تعظیم فرود می‌آوریم. از دست دادن حتی یک نفر هم تراژدی است.

ایرانسل

پیش از این نیز شرکت ایرانسل در راستای مسئولیت اجتماعی خود و برای تسهیل زندگی و آگاه‌سازی مشترکان درباره بیماری کووید ۱۹، اقداماتی برای آموزش آنلاین، ارائه اینترنت ثابت رایگان، کمک نقدی به مراکز درمانی و نهادهای مرتبط با پیشگیری و درمان کرونا در استان‌های مختلف، دورکاری حداکثری کارکنان، بسترسازی برای ایجاد جلسات برخی نهادها، سازمان‌ها و کسب و کارها (از جمله مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی)، رایگان کردن محتواهای ارائه شده در تلویزیون اینترنتی لنز، ارائه مکالمه رایگان به مدافعان سلامت، اهدای تبلت، سیم کارت و دیتای رایگان به دانش‌آموزان مناطق محروم، افزایش درگاه‌های پرداخت در اپلیکیشن ایرانسل من، تغییر اعلان‌های اطلاع‌رسان تماس‌های شبکه، ارائه اینترنت هدیه به معلمان دلسوز، و تغییر موقت نام شبکه را به نتیجه رسانده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو